Apple Watch: drugi test baterii, czyli 2 dni na jednym ładowaniu

by Tomek Czech on 29 kwietnia 2015

drugi-test-baterii

Po pierwszych, intensywnych testach baterii Apple Watch, postanowiłem sprawdzić, jak zarządzenie energią w zegarku wygląda w warunkach ograniczonego używania, czyli takiego, kiedy chcemy korzystać z podstawowych funkcji Apple Watch, ale jednocześnie zależy nam na tym, żeby zegarek działał jak najdłużej na jednym ładowaniu.

berrolia

Zegarek odłączyłem od ładowarki w poniedziałek o godz. 10:30 (100% naładowania):

  • 85%: godz. 17:00
  • 66%: północ
  • 44%: godz. 10:30 we wtorek – po 24 godz. w gotowości i 2 godz. 7 min w użyciu;
  • 35%: godz. 13:00
  • 20%: godz. 18:00
  • 8%: północ
  • 7%: godz. 0:34 (środa) – po 37 godz. w gotowości (i 3 godz. 42 min w użyciu).

apple-watch-bateria

W środę rano zegarek był już całkowicie rozładowany, wyładował się więc w nocy, prawdopodobnie po mniej więcej 40 godz. w gotowości.

Okazuje się więc, że przy umiarkowanym korzystaniu z Apple Watch, może on działać dwa dni na jednym ładowaniu.

W ciągu tych dwóch dni ograniczyłem się do używania dwóch najbardziej podstawowych funkcji zegarka, czyli sprawdzania godziny i odczytywania powiadomień (Wiadomości, Messenger, WhatsApp, Twitter, Przypomnienia). Poza tym kilkukrotnie sprawdzałem pogodę (w Skrótach i aplikacji Pogoda), pocztę (Mail), zainstalowałem aplikację Things (po czym dodawałem i odhaczałem pozycje z listy to do), do tego nawigowałem trochę po menu zegarka i zmieniłem kilka ustawień.

Ten test to w zasadzie kolejne potwierdzenie, że Apple Watch w zupełności wystarczy na całodniowe, nawet bardzo intensywne używanie. 

Warto jednak zwrócić uwagę, że wyniki drugiego testu nie są imponujące w porównaniu z wynikami pierwszego, kiedy Apple Watch używałem dużo bardziej intensywnie (rozmowy telefoniczne, słuchanie muzyki, gry, instalowanie i korzystanie z wielu aplikacji). Dziwni mnie, że w porównaniu z pierwszym testem, w drugim system zmierzył użycia zegarka krótsze jedynie o około 25 minut. Trzeba będzie dokładnie przyjrzeć się temu, w jaki sposób Apple ocenia realne użycie.

W ciągu dwóch dni testu nie zauważyłem, żeby bateria iPhone’a wyładowywała się szybciej niż wtedy, kiedy telefon nie był jeszcze sparowany z zegarkiem.

Czytaj też: moje wrażenia z pierwszego i drugiego dnia z Apple Watch.  

Więcej o Apple Watch:

Podłącz się do Think Apple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Tomek Czech

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.
Twitter: @finicestfini
Tomek Czech

Latest posts by Tomek Czech (see all)

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page

Previous post:

Next post: