iPhone 6s Plus bezapelacyjnie wygrywa z Galaxy S7 Edge w kolejnym teście szybkości

by Marek Twejn on 17 marca 2016

galaxy-s7-edge-iphone-6s-plus

Pisaliśmy już o teście szybkości topowych smartfonów, w którym bezkonkurencyjny okazał się iPhone 6s Plus, pokonując między innymi najnowsze dzieło Samsunga – Galaxy S7 Edge. Wczoraj na Twitterze Phil Shiller wspomniał o kolejnym teście prędkości, w którym bezpośrednio zmierzyły się flagowce Apple i Samsunga.

Jeszcze raz dowiedziono, jak wielkie znaczenie ma harmonijne współgranie software’u z hardwarem, z którego słynie firma z Cupertino. Ośmiordzeniowy procesor i 4 GB RAM w Galaxy S7 Edge działającym na Androidzie Marshmallow 6.0.1 nie wystarczyły do pokonania działającego na iOS 9.2.1 iPhone’a 6s Plus z dwurdzeniowym procesorem i 2 GB RAM.

Co prawda, jak już wspominaliśmy, iPhone 6s Plus renderuje grafikę na ekranie o rozdzielczości 1080p, podczas gdy Galaxy S7 Edge zmaga się z grafiką w rozdzielczości 1440p, ale to i tak do końca nie tłumaczy tak wielkiej przewagi iPhone’a, jeśli weźmiemy pod uwagę znacznie słabszy (teoretycznie) procesor i 2x mniej RAMu niż w Edge.

Zobacz też, jak iPhone 6s Plus poradził sobie z Google Nexus 6P i Motorola Moto X Pure Edition.

nomad2

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Czytaj też:

Źródło: PhoneBuff

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page
  • Dawid Dudek

    Miło by było zauważyć, że Samsung jest nowym urządzeniem na rynku, ma dopiero 2 tygodnie, a iPhone ponad pół roku temu. Nic więc dziwnego, że iPhone dostał już kilka update-ów systemu, Samsung jeszcze praktycznie żadnego większego, przez co iPhone jest na razie szybszym urządzeniem 😉

    • marektwejn

      Jest w tym trochę racji, z tym że: 1) Galaxy pewnie zbyt szybko nie dostanie aktualizacji, 2) nawet jeśli ją dostanie i tak raczej nie stanie się szybszy od iPhone’a

Previous post:

Next post: