Jeden szczegół, w którym iPhone OS 1 był lepszy niż iOS 10

by Tomek Czech on 9 sierpnia 2016

ios-glosnosc

Wszyscy znamy ten scenariusz: odpalamy wideo na iPhonie, regulujemy głośność i… tracimy kilka pierwszych sekund filmu, bo znaczną część obrazu zasłania okienko pokazujące aktualny poziom głośności. Przewijamy i oglądamy od początku jeszcze raz. Frustrujące. Bardzo frustrujące. 

W pierwszych wersjach systemu operacyjnego dla iPhone’a okienko to było w dużym stopniu przezroczyste i nie przeszkadzało aż tak bardzo w podglądzie tego, co znajdowało się pod spodem. Zmiana na gorsze nastąpiła w iOS 7, kiedy wprowadzono półprzezroczysty („prześwitujący”) interfejs systemu.

W tym właśnie jednym szczególe iPhone OS 1 (czyli system operacyjny, na którym działał pierwszy iPhone, wprowadzony 9 lat temu!) jest lepszy od najnowszego iOS 10. Zwrócił na to uwagę recenzent kanału EverythingApplePro, który porównywał pierwszą wersję mobilnego OSu do iOS 10.

ios1-10-ringer

Tak wyglądało okienko głośności jeszcze w iOS 6…

ios6-ringer

…a tak już w iOS 7.

ios7-ringer

W iOS 7.1 Apple wprowadziło co prawda lekko odmieniony interfejs, ale tylko dla wideo odtwarzanego w Safari. Nie działa to jednak systemowo, nie działa w innych programach, w tym np. w aplikacji YouTube.

ios-glosnosc-safari

Z niecierpliwością czekam na wprowadzenie przez Apple innego, bardziej dyskretnego interfejsu poziomu głośności w którejś z kolejnych wersji iOS.

Aktualizacja: YouTube udostępniło dzisiaj nową wersję swojej aplikacji, w której regulacja głośności nie powoduje wyświetlenia żadnego okienka zasłaniającego odtwarzany materiał (działa tylko w pozycji horyzontalnej w trybie pełnoekranowym).

Podłącz się do nas na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Przeczytaj też:

Tomek Czech

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.
Twitter: @finicestfini
Tomek Czech

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page
 • a po co używać appki do yt?

  • Tomek Czech

   bo jest wygodniejsza niż przeglądarka?

  • Naito

   Poza tym appka YT pozwala jednym kliknięciem odtworzyć film oglądany na telefonie na smart tv o ile telewizor posiada w sobie aplikację YT i jest podłączony do tej samej sieci. Bardzo wygodna opcja z której korzystam notorycznie i życie z nią jest mniej frustrujące.

Previous post:

Next post: