Raport: trzy nowe iPhone’y w 2017; model premium (iPhone 8 Pro?) z zakrzywionym ekranem OLED

by Kuba on 22 sierpnia 2016

iPhone6s-screen

Japoński serwis Nikkei donosi dzisiaj, że w 2017 r. Apple wprowadzi na rynek trzy nowe modele iPhone’a: tylko jeden z nich będzie wyposażony w zakrzywiony 5,5-calowy („lub większy”) ekran OLED, podobny do tego, który Samsung zastosował w swoich tegorocznych flagowcach (Galaxy S7, S7 Edge i Note 7).

Pozostałe dwa modele: 4,7″ i 5,5″ mają dalej posiadać wyświetlacze LCD (LTPS).

Przeczytaj: OLED, czyli dokładnie to, czego potrzebuje (przyszły) iPhone

Informacje te pokrywają się z wcześniejszymi doniesieniami DigiTimes i analityka Ming-Chi Kou, że w 2017 r. Apple wprowadzi na rynek 5,8-calowego iPhone’a z wyświetlaczem AMOLED. Według Kuo, dzięki nowemu dizajnowi, model ten – mimo większego ekranu – będzie jako całość mniejszy, niż obecny 5,5-calowy iPhone 6/6s Plus.

Analityk twierdził też, że jeśli Apple będzie w stanie wyprodukować odpowiednią ilość paneli AMOLED, 5,8-calowy iPhone całkowicie zastąpi model 5,5-calowy.

iPhone 8

Na początku sierpnia Nikkei informował, że Foxconn już od roku pracuje nad szklaną obudową do przyszłorocznego iPhone’a (który według Marka Moskowitza, analityka firmy Barclays, będzie się nazywał iPhone 8).

Według Ming-Chi Kuo, przyszłoroczny iPhone ma posiadać zaokrąglony ekran, zaokrąglone krawędzie i cieńsze ramki obudowy. Tak, jak w iPhonie 4, przedni i tylny panel obudowy ma być wykonany ze szkła, a boki z metalu.

Informacje o szklanym iPhonie podał też Allen Horng, szef firmy Catcher Technology, produkującej metalowe obudowy do obecnych modeli iPhone’a. Co ciekawe, według Hornga, tylko jeden z przyszłorocznych modeli iPhone’a będzie miał jednak taką konstrukcję – być może chodziło mu właśnie o nowy model premium z ekrenem OLED.

Według Kuo, przyszłoroczne iPhone’y będą miały możliwość ładowania bezprzewodowego i będą wyposażone w dodatkowe czytniki biometryczne pozwalające na rozpoznanie twarzy lub tęczówki oka (w skaner tęczówki został wyposażony najnowszy Samsung Galaxy Note 7).

John Gruber informował z kolei, że według jego źródeł, że przyszłoroczny iPhone będzie posiadał radykalnie odmieniony wygląd, i że cały przedni panel będzie zajęty przez wyświetlacz, w który wbudowany będzie nie tylko Touch ID, ale też kamera FaceTime, głośnik i inne sensory.

Przeczytaj też:

Podłącz się do nas na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Nikkei, za MacRumors

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page
 • Dariusz Nowak

  „tylni” ??? chyba tylny 🙂

  • Tomek Czech

   dzięki, poprawione. Tyle razy pisaliśmy o „tylnej” kamerze, a tu z rozpędu…

 • Kokolino9667

  Jeżeli w przyszłorocznym iPhone ma pojawic sie zakrzywiony ekran to ja takiemu ekranowi DZIĘKUJE!, i wybiorę zwykły ekran, obecnie używam S7 EDGE i powiem ze naprawdę ladnie sie taki ekran prezentuje ale funkcjonalność i wygoda z użytkowania takiego ekranu jest znikoma. Dziś zamówiłem sobie iPhone 7 Plus i wracam do iOS, ( szkoda ze termin odbioru ustalono na LISTOPAD ) nie chce Androida i zakrzywionych ekranów.

  • Tomek Czech

   A dokładniej, jakie są problemy z zakrzywionym ekranem?

   • Kokolino9667

    Na zagięciach bardzo odbija sie światło, ( co utrudnia np ogladanie filmów ) oraz zbyt czesto reaguje na przypadkowy dotyk ( mam duze dlonie ). Naprawdę bardzo ladnie wyglądają te zagięte boki ekranu ale ja juz wole zwykły ekran.

Previous post:

Next post: