Tak mógłby wyglądać (ceramiczny) iPhone 8 – koncept (wideo)

by Marek Twejn on 27 września 2016

iphone-8-concept-3

Projektant Veniamin Geskin stworzy wizualizację iPhone’a 8 opartą na na doniesieniach, że kolejny model telefonu z Cupertino będzie posiadał ekran edge-to-edge z wbudowanym przyciskiem Home i Touch ID. Na podstawie pogłosek, że obudowa przyszłorocznego iPhone’a będzie wykonana z ceramiki, stworzył też projekt takiego modelu.

W pierwszym projekcie, Geskin pozostawił przednią kamerę i górny głośnik w obudowie poza ekranem, choć możliwe jest – o czym informował John Gruber z Daring Fireball – że i one zostaną wbudowane w ekran.

Według projektanta, przyszłoroczny iPhonie mógłby być ładowany indukcyjnie, co pozwoliłoby usunąć port Lightning i otrzymać jeszcze cieńszą konstrukcję obudowy.

iphone-8-ladowanie-indukcyjne

Podwójna kamera w nowym iPhonie nie wystawałaby już poza obudowę.

iphone-8-kamera

Według projektanta, dzięki cieńszemu obramowaniu, 5-calowy model iPhone’a 8 byłby jako całość mniejszy od 4,7-calowego iPhone’a 6/6s, natomiast model 5,7-calowy tylko nieznacznie od niego większy (analityk Ming-Chi Kuo donosił, że w przyszłym roku Apple może wprowadzić model 5,8″, który będzie mniejszy od obecnego 5,5-calowego iPhone’a).

iphone-8-rozmiary

iphone-8-rozmiary2

Z kolei wyonany z ceramiki iPhone 8 mógłby według projektant wyglądać tak:

Przygotowane przez Geskina wideo prezentuje oba projekty.


Więcej o iPhonie 7s/8:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Thinkapple_logos

Źródło: Veniamin Geskin

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page
  • Kokolino9667

    Panie Marku proszę poprawić w tytule, zamiast ” Tam” raczej powinno być „Tak”, od jakiegoś czasu słychać jakoby przyszłoroczny iPhone miał posiadać ekran z zagietymi bokami,! obecnie posiadam telefon S7 EDGE który posiada takowe rozwiązanie, i uważam że jest to bardzo ładne, ale totalnie nie funkcjonalne i bardzo denerwujące rozwiązanie. Jeżeli faktycznie to wprowadzą to będę zmuszony odczekać jakiś czas przed zakupem, aby przekonać się co sądzą o tym inni uzytkownicy i czy Apple rozwiąże problem z przypadkowym dotykiem tychże boków.

  • Dariusz Kwiecień

    no wizualnie jak zwykle świetnie, ale jeszcze rok conajmniej do premiery, więc chyba nie ma co się za bardzo rozwodzić nad 8. teraz i tak wszystkie iSpoty żyją akcją back to school i 7

Previous post:

Next post: