Jak Apple zepsuło animacje w iPhonie 7 (wideo)

by Mateusz Majewski on 2 października 2016

screen-shot-2016-10-02-at-20-15-30Apple zwykło przykładać wagę zarówno do dokładnego wykonania samych urządzeń,  jak i dostarczania możliwie najlepiej przygotowanego pod nie oprogramowania. iOS 10 to według mnie naprawdę udany system, jednak tego, co zrobiło z nim Apple w połączeniu z iPhonem 7, nie rozumiem.

Wszystko zaczęło się od razu po konferencji Apple i pierwszych wideo dostępnych w internecie. Filmy ukazywały iPhone’a 7 z tą dziwną dla mnie animacją wychodzenia z aplikacji. Użytkownicy nowego telefonu przesiadający się z poprzedniego modelu powinni wiedzieć o czym myślę: animacja zatrzymuje się jakby w połowie, po czym nagle przyspiesza.

Jednak po zakupie „siódemki” okazało się, że nie tylko z tą animacją jest jakiś problem. Próby zmiany tapety czy otwarcia wielozadaniowości prowadzą do dziwnych błędów, które prezentuję w poniższym wideo.

Dla mnie takie błędy to ewidentne zaniedbanie i liczę na szybką reakcję Apple. Niestety, z moich obserwacji wynika, że niewiele osób je nawet dostrzega…

iPhone 7 vs 6S:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Mateusz Majewski

Apple-user od 2008 roku. Uwielbiam macOS i staram się być obiektywny. Kameruję i fotografuję. Windsurfing, żeglarstwo, podróże.
Twitter: @add_mean

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page
 • Dawid Czupryn

  mega filmik Mateusz ! mam nadzieję że Apple to poprawi 🙂

 • isaakPL

  wygląda to okropnie

 • Jakub

  Jeżeli już o zaniedbaniach mowa to czy zauważył ktoś, że po „stuknięciu” w prawy górny róg ekranu słychać dziwne grzechotanie?

  • Mateusz Majewski

   To zapewne soczewka aparatu (lub luźny przycisk- sprawdź czy tak się dzieje jak trzymasz przycisk power).

   • Jakub

    Faktycznie to chyba aparat wydaje takie dźwięki (przyciski sprawdziłem już wcześniej). Czy w każdym egzemplarzu występuje coś takiego?

    • hydzior

     Tak. Jest to OIS. Stabilizacja obrazu. Każdy telefon z sprzętową stabilizacją tak ma ponieważ soczewka jest ruchoma wewnątrz obudowy.

  • Tomek Szymanik

   To jest jakiś czujnik (prawdopodobnie żyroskop) nie soczewka. W IP 6s było tak samo, w Samsungu Galaxy s6 i 7 też coś takiego występuje.

 • Iwona

  cześć, zauważylam w swoim iphone 7 że powiadomienia np z facebooka i snapchata na wygaszonym ekranie nie zawsze sie pojawiają, a dźwięk powiadomień jest tylko przez dwa pierwsze powiadomienia a reszta jakby wyciszona. Mam tak jak ktoś mi pod rząd wyśle powiedzmy 5 wiadomości na messengerze na wygaszonym ekranie, to o pierwszej i drugiej wiadomości informuje mnie dźwiękiem telefon a pozostałe 3 są głuche, tak samo apka snapa. Czy macie tez taki problem? Wiecie jak go rozwiązać? ;((((

 • Damian

  U mnie błędy przy otwieraniu wielozadaniowości nie występują, podobnie przy zmianie tapety. Super film.

 • Tomek Szymanik

  U mnie występuje tylko ten błąd z kalkulatorem poziomym innych nie zaobserwowałem.

 • To jest ta nowosc, o ktorej mowil Tim na konferencji. Przechodzenie w nadswietlna przy wylaczaniu okien i programow. Teraz wszyscy to chca miec.

Previous post:

Next post: