Potężna aktualizacja wznosi mpFirma na Mac na zupełnie nowy poziom [kod rabatowy]

by Redakcja on 18 października 2016

mpfirma_04_sml

Czy można sobie wyobrazić lepszy program do zarządzania firmą na Macu niż taki stworzony przez ludzi, którzy są wielkimi fanami Apple i przy tworzeniu swojego flagowego produktu opierali się o zasady, którymi kierował się też Steve Jobs – dostarczeniem najlepszego z możliwych produktów, niezwykle funkcjonalnego, przy jednoczesnym zachowaniu prostoty i intuicyjności?

BinSoft to firma, która nie powstała w momencie, kiedy jej twórcy zapytali się „co robimy?”, jak to bywa w przypadku 99% firm. BinSoft zrodziło się z pytania „po co to robimy?”. Twórcy firmy nie chcieli po prostu robić oprogramowania, ale tworzyć rzeczy, które potrafią rewolucjonizować całą branżę. To dokładnie ten sposób, w jaki kiedyś myślał Steve Jobs, a obecnie Elon Musk.

Tak powstał sztandarowy produkt firmy – mpFirma, nowoczesny program do zarządzania firmą, w którym znajdziesz wszystko to, czego oczekujesz od tego typu programu: wpiera on dokumenty handlowe i magazynowe, pilnuje relacji z klientami (CRM), obsługuje zamówienia, serwis sprzętu czy reklamacje. Zaplanuje produkcję stając się sprawnym systemem ERP, zachowa rejestry, wyciągi i korespondencję. Przypilnuje płatności, powiadomi przez SMS bądź e-mail o relacjach między firmami. A wszystko to zamknięte w przyjazny i bardzo intuicyjny interfejs.

mpfirma-mac-01

Dla szukających prostego programu do wystawiania faktur i rachunków w stylu Maktura, firma oferuje własne, nowoczesne rozwiązanie –  mpFaktura.

Ale twórcy mpFirma nie osiedli na laurach i nie odcinają kuponów od starego produktu – program jest nieustannie rozwijany i wyraźnie widać, że działa znacznie szybciej i wydajniej w porównaniu do poprzednich wersji. Kilkanaście dni temu, po wielu miesiącach pracy całego zespołu, firma wypuściła dużą aktualizację, która wznosi program na zupełnie nowy poziom.

NOWOŚCI

Jedną z ważniejszych nowości, która pozwoli nam bezboleśnie wkroczyć w 2017 r.  jest możliwość łatwego eksportu danych do pliku JPK (jednolity plik kontrolny), czyli coś, co od przyszłego roku będziemy mieli obowiązek przedstawić na życzenie Urzędu Skarbowego.

mpFirma wychodzi naprzeciw globalnemu rynkowi – oprócz polskiego, program dostępny jest w czterech dodatkowych językach (angielski, niemiecki, rosyjski, włoski), dzięki czemu możemy bez najmniejszych obaw zatrudniać obcokrajowców do pracy w programie. Ułatwia to też komunikację między obsługującymi program osobami, które komunikują się w innych językach.

Program jest też teraz dostosowany do specyfiki większości najważniejszych rynków światowych – przy instalacji wybieramy kraj, w którym zamierzamy obsługiwać firmę, a program sam dostosuje do danego kraju np. stawki VAT, formularze czy inne parametry.

Żadnym problemem nie będzie też sprzedaż w walucie obcej, a nawet prowadzenie firmy w innej walucie – program automatycznie przelicza waluty, pobierając dane z Narodowego Banku Polskiego oraz Europejskiego Banku Centralnego.

Nowa wersja mpFirma to też sposób zaoszczędzenia na wydatkach związanych z księgowością – program umożliwia teraz eksport danych do najbardziej popularnych programów księgowych, jak Comarch Optima, Rachmistrz, Rewizor, R2Księga czy Mała Księgowość Rzeczpospolitej. Eksportujemy dokumenty handlowe do plików, importujemy je i… miesiąc rozliczony!

Twórcy programu zadbali, żeby jak najwięcej operacji działo się automagicznie, wprowadzając:

 • automatyczną synchronizację z Allegro – po synchronizacji sprzedaż ląduje w zakładce Zamówienia, dzięki czemu mamy możliwość jej kompleksowe obsługi: od wystawienia dokumentów handlowych, po powiadomienia czy nadanie kuriera. Program posiada też możliwość importowania zamówień z pliku z Amazon oraz e-Bay;
 • automatyczną wysyłkę listów drogą tradycyjną (Postivo) – jeśli zaistnieje konieczność wysyłki dokumentu drogą tradycyjną możemy uniknąć wizyty w urzędzie pocztowym;
 • synchronizację z powiadomieniami SMS (SMS API) – automatyczna wysyłka powiadomień po ukończonym serwisie, wysyłce paczki, listu przewozowego, itd.

mpfirma-mac-02

mpFirma oferuje oczywiście generowanie listów przewozowych  Inpost + paczkomaty, DPD, GLS, DHL, K-EX, TBA, Siódemka.

Nowy moduł „Magazyn SHR” daje możliwość udostępniania klientom swojego magazynu wraz ze spersonalizowanym cennikiem. Klient może więc podejrzeć stany magazynowe dostawcy oraz zamówić towar bezpośrednio z własnego programu.

Program posiada zintegrowane wsparcie dla protokołów Posnet i Thermal, dzięki czemu przygotowany jest do działania z 99% drukarek fiskalnych na polskim rynku.

One more thing…

Oprócz integracji z Allegro, mpFirma umożliwia teraz synchronizację danych z popularnych sklepów internetowych – w tym momencie są to: PrestaShop, AtomStore i Shoper. W następnym miesiącu pojawią się integracje m.in. z oScommerce, Magento, Sote i WooCommerce, a przed końcem roku z kolejnymi sklepami online.

O wszystkich możliwościach programu dowiesz się tutaj.

mpFirma to program stworzony z myślą o Macu, ale świetnie działa również na Windowsie (32- i 64-bit). Bazy danych generowane przez program są kompatybilne, co umożliwia przeniesienie bazy z jednego systemu do drugiego.

Dostępny jest w abonamencie, dzięki czemu mamy dostęp do wszystkich aktualizacji programu oraz wsparcie techniczne przez cały okres użytkowania aplikacji. BinSoft posiada młody, szybko reagujący zespół, który błyskawicznie rozwiązuje wykryte błędy i zapewnia pomoc techniczną na bardzo wysokim poziomie – program mpFirma został wyposażony w licencjonowany mechanizm świadczenia pomocy zdalnej.

Więcej szczegółów znajdzie na oficjalnie stronie mpFirma.

Z kodem rabatowym „thinkapple” otrzymasz 30% zniżki!

mpfirma-mac-03

Think Apple nie stosuje reklamy natywnej (ukrytej); wszystkie wpisy sponsorowane są odpowiednio oznaczane tak, by nie wprowadzać w błąd naszych Czytelników/ek. Jeśli uważasz, że aktualne oznaczenia są niewystarczające, daj nam znać, a my dołożymy wszelkich starań, by to naprawić. 

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page
 • jargo06

  Nie jestem biegły w księgowości , czy ten program ma takie opcje jak przychody , wpłaty na konto, wydatki , dla stowarzyszenia które utrzymuje sie z wpłat członków i darowizn ? Wypłaty typu delegacje, ryczałty , pensja dla sekretariatu ?

  • BinSoft

   Szanowni Państwo,

   Jeżeli Państwa dochody można traktować jako sprzedaż, natomiast organizacje zawodowe są rozliczane dokumentami handlowymi to owszem, program spełni stawiane mu wymagania.

   Odnosząc się do kosztów działalności statutowej można skorzystać z zakładki „Zakup”. Dokumenty dzięki temu trafią dodatkowo do raportów i zestawień ułatwiających rozliczanie na koniec miesiąca.

   Program mpFirma jak i cała seria „mp” działa sprawnie na zewnętrznych serwerach dając dostęp zdalny do bazy danych. Tutaj wspomnieć należy o naszej bezpiecznej usłudze bsxCloud; tzw chmury z szyfrowanym połączeniem na potrzeby takiej pracy.

   W przypadku pytań lub trudności z obsługą programu zachęcam do kontaktu z pomocą techniczną pod adresem: pomoc@binsoft:disqus .pl lub telefonicznie pod numerem telefonu: 505 870 893

  • BinSoft

   Szanowny użytkowniku jargo06.

   Nasze rozwiązania nie posiadają jeszcze modułów księgowych. Zachęcam do śledzenia nas w przyszłości.

 • Lukasz Wszeborowski

  Dużo błędów, niezrozumiałe dla użytkownika „innowacje”, oraz brak rozwiązań, które mają inne programy.
  Na moje pytanie dlaczego nie ułatwią użytkownikowi pewnych funkcji nie potrafią logicznie odpowiedzieć, za to usłyszałem, …w naszym programie tak nie jest/nie będzie i koniec :/
  Jak im wypisałem kilka bugów to w odpowiedzi otrzymałem: „Jak program się Panu nie podoba to zwrócimy pieniądze” Piękne podejście nieprawdaż?
  Program do fakturowania, a nie można wystawić fvat na kwotę, jaką się chce.
  Klient kupuje 3 sztuki towaru za łączną kwotę 10zł
  Czy możemy mu wystawić taką fakturę?
  Ależ skąd!
  Mamy 2 opcje:
  3 sztuki x 3.33 = 9.99, albo
  3 sztuki x 3.34 = 10.02
  dlaczego tak się dzieje?
  bo binsoft zablokował wpisywanie w polu „wartość brutto”
  na pytanie dlaczego odpowiadają:
  bo W NASZYM programie trzeba wpisywać cenę a nie wartość ^^
  rozumiecie Państwo? w ICH programie, to jest ich program a nie klienta

  NIE polecam, kończy mi się rok abonamentu i migruję od nich
  migruję od ludzi, którzy myślę, że to klient jest dla nich a nie oni dla klienta

  Pozdrawiam

  • Mytus

   Widocznie twórcy programu brali pod uwagę urządzenia fiskalne, które patrzą na cenę a nie wartość. Polecam zapoznać się z tematem.
   Pozdrawiam

 • Lukasz Wszeborowski

  Zapomniałbym dodać, że twórcy chwalą się obsługą amazon i ebay, ale nie potrafią wyjaśnić jak zaimportować zamówienia z w/w serwisów.
  Ostatnio prosiłem o info jak mam to zrobić, ale oni… nie wiedzą 🙁
  czyli mają funkcjonalność, której sami nie wiedzą jak używać

  • BinSoft

   Szanowny Panie Łukaszu,

   zapomniał Pan powiedzieć o korespondencji jaką Pan z nami prowadził od roku czasu. O tym że przed zakupem przeprowadzał Pan testy oprogramowania z „częstymi” zapytaniami (korespondencją e-mail, telefon). Jako producent oprogramowania dokładamy wszelkich starań by klient dostał oprogramowanie najwyższe jakości i został usatysfakcjonowany. Jedyne czego nie możemy zrobić to zmienić praw obowiązujących w księgowości, podatkach i prostej matematyce. Najzwyczajniej czasami się nie da 🙂

   • Lukasz Wszeborowski

    Panowie od jakiegoś czasu już nie wytykam waszych błedów w programie, bo jest to bezowocne. Ba, nawet zakupię prawdopodobnie kolejny rok, bo nie chce mi się uczyć od nowa innego programu.
    Fakturę wystawię, paragon wystawię, a z bugami już się zaprzyjaźniłem.
    Jak ich nie możesz pokonać to się do nich przyłącz.

    „Najzwyczajniej czasami się nie da :)”
    Sie da, u innych się dało, wysyłałem wam linki do innych aplikacji gdzie pewne problemy dało się naprawić. Tylko u was się nie da.

    • BinSoft

     Szanowny Panie Łukaszu,

     cieszymy się że zostanie Pan z nami na kolejny rok! 🙂

Previous post:

Next post: