ThinkApple Podcast #7 – Nowy Pro, śmierć Aira i „przejściówki-gate”

by Tomek Czech on 30 października 2016

podcast7

Świetny, drogi MacBook Pro i śmierć Aira. Dlaczego nie było aktualizacji pozostałych Maców? Czy przejściówki to rzeczywiście aż taki problem? Microsoft Studio – hit czy kit? Czy komputer z dotykowym ekranem w ogóle ma sens? Posłuchajcie naszych przemyśleń po konferencji Apple.

ThinkApple Podcast jest dostępny w iTunes i możecie go słuchać w Waszych ulubionych aplikacjach podcastowych na iOS, Maca czy Apple TV.

Jesteśmy też na SoundCloud i można nas słuchać w aplikacji SoundCloud na iOS lub bezpośrednio z poziomu przeglądarki.

Albo po prostu tutaj:

Dyskutują: moja skromna osoba (@finicestfini) oraz Mateusz (@add_mean).

Podobało Ci się? Nie zapomnij ocenić i napisać recenzji w iTunes. Dzięki!

300x300-oslo

Poprzednie odcinki:

Tomek Czech

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.
Twitter: @finicestfini
Tomek Czech

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page
 • isaakPL

  Jestem jednym z klientów którzy potrzebują nowego komputera i w przyszłym roku prawdopodobnie będę brał nowego pro ale biorąc sprzęt na kilka lat w kredyt nie uśmiecha mi sie kupować trzech przejściówek które muszę mieć a mianowicie USB-C do DP, USB-C do USB, USB-C do kart pamięci i USB-C do HDMI lub VGA

  • Tomek Czech

   zgadza się 1) nowy Pro nie jest tani, 2) przejściówki nie są wygodne, ale 1) przy cenie komputera nie są dużym wydatkiem, zwłaszcza, jeśli potrzebujemy ich do pracy zawodowej, 2) usunięcie starych portów ma czemuś służyć – popularyzacji nowych, LEPSZYCH portów, tak, żebyśmy za jakiś czas nie musieli używać przejściówek, tylko kupowali od razu akcesoria z USB-C/Thunderbolt 3

   • isaakPL

    Drugi argument do mnie przemawia, cicho liczę na zmianę lighting na USB-C, miało by to sens

    • Włóczykij

     Tak bedzie, to jedyne lgiczne wyjscie 🙂

  • Włóczykij

   Jedyne co musisz kupic to adapter usb-c -> stot kart/usb/DP/HDMI.

   Laptopy apla kupuje sie na kilka lat, wiec kto jak nie oni maja dokonywac tych zmian (ale to pompatycznie brzmi :P). USB-C przesyla sygnal DP i jestem calkiem pewien, ze w 2017 bedzie wysyp tv i projektorow z tym gniazdem. Z kart pamieci korzystaja glownie fotografowie i mysle, ze nie stanowia oni az tak wielkiej grupy, zeby specjalnie dla nich dawac slot.

 • Vladekos Erizo

  Podcast powinien być dopracowany od strony audio. Nie mam tu na myśli jakości dźwięku, bo tu jest OK. Poprawić zaś koniecznie trzeba wymowę pana TC. Torturą dla uszu są: no właśnie „są” a nie „som” albo „poczeba” „włanczać” „bendom” i parę innych. No i absolutnie nie wolno mlaskać i cmokać. Poza tym odcinki są zbyt długie. Da się odczuć, że nie macie o czym mówić i na siłę ciągniecie konwersację. Nie, nie, wcale się nie czepiam. Lubię posłuchać czegoś w aucie. Jeśli dbacie o jakość to poprawcie tych parę spraw a będzie super.

  • Tomek Czech

   Dzięki za feedback, będĘ się starał poprawić 😉

   • Vladekos Erizo

    już jestem wdzięczny 🙂

Previous post:

Next post: