Analityk: nie będzie iPhone’a SE 2

by Tomek Czech on 5 listopada 2016

iphone-se-gallery4

Czekasz na iPhone’a 7 w mniejszej obudowie? Wygląda na to, że Apple nie bez przyczyny nazwał swojego ostatniego 4-calowca „SE”, czyli Special Edition. Skoro Edycja Specjalna, to jedyna i niepowtarzalna. Kolejnej nie będzie. Potwierdził to właśnie analityk Ming-Chi Kuo – według niego tej wiosny nie pojawi się następny model iPhone’a SE.

Zdaniem analityka, taki ruch Apple jest spowodowany przede wszystkim chęcią utrzymania maksymalnie wysokiej marży na sprzedaży swoich smartfonów, a ta jest możliwa tylko w przypadku topowych modeli, zwłaszcza 7 i 7 Plus.

Ale to może nie być jedyny powód – jesienią 2017 r. Apple ma wprowadzić na rynek iPhone’a 8 z ekranem edge-to-edge. Przy takim bezramkowym dizajnie telefon jako całość będzie mniejszy, więc np. 4,7-calowy iPhone 8 może być właśnie wielkości iPhone’a SE.

W jednym z raportów Ming-Chi Kuo przewidywał, że w przyszłym roku Apple zaprezentuje iPhone’a z wyświetlaczem 5,8″, który dzięki nowemu dizajnowi będzie mniejszy, niż obecny 5,5-calowy model Plus.

W najnowszej nocie dla inwestorów Kuo prognozuje, że w pierwszej połowie 2017 r. Apple sprzeda mniej iPhone’ów niż w tym samym okresie zeszłego roku (35-40 mln vs. 40,4), głównie z powodu osłabienia popytu na rynku chińskim oraz braku premiery nowego modelu 4-calowego iPhone’a.

PRZECZYTAJ: Dlaczego Apple zrobiło iPhone’a SE?

300x300-oslo

Źródło: MacRumors

Tomek Czech

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.
Twitter: @finicestfini
Tomek Czech

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page
 • Summer

  fajnie ze jest nadzieja na te 4 cale w przyszlym roku, poki co 5s pieknie sluzy

  • Edward

   Jeśli masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem, to przeczytaj spokojnie, powoli i uważnie chociaż ostatnie zdanie…

   • Michał

    hihi

   • pitok

    nie zesraj się

Previous post:

Next post: