Apple Watch sprzedaje się świetnie, coraz bardziej dominuje rynek

by Kuba on 6 grudnia 2016

watchos-3-apple-watch

Zgodnie z tym, czego należało się spodziewać, Apple Watch coraz bardziej dominuje rynek smartwatchy i urządzeń ubieralnych pod względem zysków ze sprzedaży, dokładnie tak, jak robi to iPhone i Mac : Tim Cook oświadczył dzisiaj, że w pierwszym tygodniu sezonu świątecznego sprzedaż Apple Watcha była najwyższa w historii, a jego słowa potwierdził najnowszy raport firmy analitycznej Slice Intelligence.

Według Cooka, Apple Watch sprzedaje się „rewelacyjnie” i będzie w tym roku jednym z najpopularniejszych prezentów gwiazdkowych. Szef Apple dodał, że obecny kwartał (październik-grudzień 2016 r.) pod względem wysokości sprzedaży będzie prawdopodobnie najlepszym kwartałem w historii Apple Watcha.

Potwierdzają to dane zebrane przez Slice Intelligence: z raportu wynika, że w listopadzie Apple Watch miał ogromny, bo aż 46-procentowy udział w rynku urządzeń noszonych, jeśli chodzi o dochód ze sprzedaży online. Drugie miejsce zajął Fitbit (31,9%), trzecie Garmin (8,1%), a czwarte Samsung (4%).

Co ciekawe, Apple zwiększyło udział w rynku w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku: z 37% do 46,6%.

slice-aw-2016

300x300-oslo

Więcej o Apple Watchu:

Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast – przez iTunes, na SoundCloud lub po prostu tutaj:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Reuters, AppleInsider

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page
 • Kokolino9667

  Nie planowałem! nie planuje! i nie sądzę abym planował zakup Apple Watch-a! Uważam ten zegarek za totalną porażkę ( i nie tylko ten, ale wszystkie ). Wszystko co jest mi potrzebne daje mi iPhone, a wiec nie potrzebne jest mi dodatkowe urządzenie które muszę codziennie ładować! Zegarek to ma być zegarek! a nie namiastka komputera z mikroskopijnym wyświetlaczem,! obecnie na ręce mam zegarek który działa mi już dwa lata ( BEZ ŁADOWANIA ), jest super dokładny ( sterowany drogą radiową ) i kosztował 200€, wodoszczelny itd….itd…. zepsuje się to go wyrzucę i kupię podobny do obecnego a nie jakiegoś Apple Watch-a który jest niepraktycznym urządzeniem za ogromne pieniądze! i zmuszające mnie do ciągłego myślenia czy czasem nie braknie mi prądu! Apple Watch-u i jemu podobnym mówię stanowcze NIE!!! i jeszcze raz NIE!!!

  • Tomek Czech

   Wow, ostro. Ja mam zegar słoneczny i mówię stanowcze NIE wszystkim przyrządom do odmierzania czasu powstałym po XIII wieku p.n.e.!!!

   • Kokolino9667

    Pańską ironię zrozumiałem! teraz trochę faktów! jako ze pracuje w użyteczności publicznej mam kontakt z dużą liczbą ludzi, od ukazania się Apple Watch-a widziałem go u dwóch osób na ręce ( 2, nie wliczając pracowników Apple Store ) ! i to tylko dlatego ze byłem akurat w Apple Store w Oberhausen i Oni także tam byli. Szef Apple Tim Cook przed wprowadzeniem Apple Watch-a do sprzedaży przewidywał ( jego słowa ) że kupi go OK 10% posiadaczy iPhone, w mojej rodzinie ( bliższej i dalszej ) jest 13 iPhone-ów, + ok 25 osób znanych mi z pracy które także są posiadaczami iPhone, co daje ok 38 osób, i NIKT z tychże osób nie jest posiadaczem Apple Watch-a, a według Tima Cooka tychże osób powinno być ok 4, Pan zapewne zna więcej takich osób, ponieważ zajmuje się Pan tą dzieniną zawodowo i hobbystycznie, i osoby z Pańskiego otoczenia także zajmują się tą tematyką i chcąc nie chcąc zakupili ten twór bezużyteczności. Pomimo ze obecnie Apple Watch serie 1 jest w akceptowalnej cenie to nie znam nikogo kto by planował jego zakup ( za 2,5 tygodnia święta ), może warto zejść na ziemie (zamiast bujać w obłokach) i rozejrzeć się wśród zwykłych ludzi. Trzeba nie mieć szacunku do pieniądza! lub nie znać wartości ( ile trudu kosztuje jego zdobycie ) aby wydawać je na tak bezużyteczną rzecz, jaka jest Apple Watch i jemu podobne!

Previous post:

Next post: