Apple Watch Series 2 – czas pracy baterii (test)

by Tomek Czech on 11 grudnia 2016

aw2-ftr

Mój Apple Watch pierwszej generacji wytrzymywał średnio około półtora dnia na jednym ładowaniu. W porywach do dwóch. Jak jest z Apple Watchem Series 2, którego używam od niemal dwóch miesięcy? Zdecydowanie lepiej – nie zdarzyło się jeszcze, żeby na jednym ładowaniu działał krócej niż dwie doby. Często bateria wytrzymuje ponad trzy dni.

Oczywiście długość życia baterii zależy od tego, jak bardzo eksploatujemy zegarek. Ja używam go dosyć lajtowo: moje typowe, codzienne użytkowanie, to głównie odczytywanie powiadomień i sprawdzanie godziny. Czasem sprawdzę prognozę pogody, pomiar dziennej aktywności, czasem użyję minutnika, odpowiem na wiadomość lub odbiorę połączenie telefoniczne. Mocniej obciążam baterię w zasadzie tylko wtedy, kiedy używam aplikacji Trening, czyli gdy uruchomiony jest GPS.

Z moich obserwacji wynika, że bateria wytrzymuje około:

 • 2,5 dnia – 3 dni, kiedy nie trenuję;
 • nieco ponad 2 dni, kiedy odbędę jeden godziny trening.

Maksymalnie uzyskałem 79 godzin w gotowości, przy ponad 5 godzinach użycia:

watch-2-bateria-01

Przy większej ilości ruchu z włączoną aplikacją Trening (i GPS) wygląda to mniej więcej tak:

watch-2-bateria-02

Natomiast standardowo w moim przypadku jest tak:

watch-2-bateria-03

Godzinne bieganie z włączoną aplikacją Trening pożera około 18% baterii. Zatem na jednym ładowaniu bez problemów możemy odbyć nawet ponad 5-godzinny trening z użyciem GPS. Większości biegaczy wystarczy to przebiegniecie maratonu, triathlonistom na zrobienie dystansu olimpijskiego, a średnio zaawansowanym amatorom mocniejszych wrażeń Apple Watch Series 2 wystarczy na połówkę Iron Man.

Przez 45 minut na basenie z włączoną aplikacją Trening zużyłem 11% baterii.

Oczywiście każdy używa smartwatcha inaczej, niektórzy znacznie bardziej intensywnie ode mnie, ale jeśli zastanawiacie się jaka jest różnica w długości pracy na jednym ładowaniu między pierwszą a drugą generacją Apple Watcha, to odpowiedź jest taka: przy dokładnie takim samym sposobie użytkowania, AW S2 działa mi na jednym ładowaniu około 24 godziny dłużej, niż AW1 (2,5 dnia vs. 1,5 dnia).

thinkapple-300x300-dragonfly

Okazuje się też, że GPS nie zżera baterii tak szybko, jak się obawiano – jeśli nie trenujecie intensywnie każdego dnia, to Apple Watch Series 2 bez problemów powinien wytrzymać Wam dwa dni na jednym ładowaniu.

Nie zaobserwowałem, żeby długość życia znacznie poprawiła się na pierwszej generacji zegarka po zainstalowaniu watchOS 3, o którym wiele osób mówiło, że wydłuża czas pracy na baterii. Na Series 2 nie zauważyłem też poprawy po zainstalowaniu watchOS 3.1.

Jeśli chodzi o różnicę w pojemności baterii pomiędzy obiema generacjami, to wygląda to dokładnie tak:

 • Apple Watch 1: 38 mm – 205 mAh, 42 mm – 246 mAh
 • Apple Watch 2: 38 mm – 273 mAh, 42 mm – 334 mAh.

Więcej o Apple Watchu:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Tomek Czech

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.
Twitter: @finicestfini
Tomek Czech

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page
 • Timoti

  Nie posiadałem Series 1, natomiast słyszałem różne opinie na temat baterii. Co do Series 2 42 Nike + to jestem bardzo zadowolony. Spodziewałem się znacznie gorszej pracy na baterii, jednak cały czas czekam na bardzo duża aktualizacje która wprowadzi sporo nowości bo jednak tych funkcji nie ma zbyt dużo i nadal jest to dodatkowy nie obowiązkowy gadżet.

  • Tomek Czech

   Ja bym za wiele nowości się nie spodziewał wcześniej niż we wrześniu 2017 😉

  • Rafał Gruszka

   Ja przymierzam sie do zakupu nike+ Watch 2 i jestem pod wrażeniem tego zbędnego jak wcześniej myślałem gadżetu. Kupiłem zonie watcha 2 rose gold 38 i jest wniebowzięta a sam kiedy zacząłem poznawać ten sprzęt, ciagle mnie zaskakiwał. Miałem kupić tylko opaskę do treningów a juz raczej napewno kupie nike+.

 • Piotr X

  Też myślę nad wersją Nike +, powyższe testy są dla mnie bardzo zadowalające muszę przyznać. Czas pracy jest dłuższy niż się spodziewałem. Wie ktoś gdzie można obejrzeć tę wersję na żywo?

 • Rafał Gruszka

  Jaka masz kopertę?

Previous post:

Next post: