Tim Cook zapowiada wprowadzenie na rynek nowych, „świetnych” stacjonarnych Maców

by Tomek Czech on 20 grudnia 2016

nowy-imac-2015

Odpowiadając na pytanie jednego z pracowników Apple na firmowym forum, Tim Cook zapewnił, że Apple ma w planach wprowadzenie na rynek nowych, „świetnych” komputerów stacjonarnych. Szef Apple dodał, że nikt nie powinien mieć wątpliwości, że Apple nie porzuciło pracy nad stacjonarnymi Macami.

berrolia

Cook oczywiście nie sprecyzował, o które modele dokładnie chodzi (iMac? Mac Pro? Mac mini?), ani nie zdradził daty ich premiery.

Odniósł się za to do pytania o to, dlaczego stacjonarne Maki są wciąż istotne dla użytkowników – wśród powód wymienił m.in. większą wydajność, większą ilość pamięci RAM i miejsca na dysku oraz możliwość wyposażenia maszyny w większą ilość portów. Wspomniał także o tym, że niektórzy potrzebują większych ekranów, co może wskazywać, że Apple ma w planach wprowadzenie na rynek nowego iMaca (bo zewnętrzny ekran można przecież podpiąć nie tylko do Maca Pro czy mini, ale też do MacBooka).

W tym roku Apple nie zaprezentowało ani jednego nowego modelu stacjonarnego Maca. Jak wylicza MacRumors, ostatnia aktualizacja iMaca miała miejsce 433 dni temu, Maca mini – 795 dni temu, a Maca Pro –  1097 dni temu.

300x300-oslo

Przeczytaj też:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: TechCrunch

Tomek Czech

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.
Twitter: @finicestfini
Tomek Czech

Latest posts by Tomek Czech (see all)

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page

Previous post:

Next post: