Apple Watch nowej generacji może być cieńszy

by Tomek Czech on 23 grudnia 2016

apple-watch-milanese

Apple opatentowało technologię, dzięki której Apple Watch trzeciej generacji będzie mógł być cieńszy – wszystko za sprawą przeniesienia mechanizmu haptycznego z koperty do paska.

berrolia

Według Apple, dzięki przeniesieniu taptic engine, czyli (w uproszczeniu) silnika wibracyjnego na pasek, w kopercie znalazłoby się miejsce na dodatkowe komponenty, a jednocześnie jej rozmiar mógłby się zmniejszyć. Jony Ive raczej nie zmieni długości i szerokości obudowy, więc zmniejszeniu ulegałby pewnie jej grubość.

Co ciekawe, mechanizm haptyczny wbudowany w pasek nie musiałby być nawet fizycznie połączony z kopertą – patent opisuje m.in. sytuację, w której system komunikuje się z taptic engine bezprzewodowo (choć takie rozwiązanie oznaczałoby z kolei większy zużycie energii przez zegarek).

taptic-engine-apple-watch

Od dłuższego czasu pojawiają się doniesienia, że Apple Watch nowej generacji może stać się urządzeniem całkowicie niezależnym od iPhone’a, dzięki wbudowaniu w niego chipa łączności komórkowej. Bloomberg przewiduje, że Apple Watch Series 3 z modułem 3G/4G trafi do sprzedaży w 2017 r.

300x300-oslo

Więcej o Apple Watch:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: USPTO, za AppleInsider

Tomek Czech

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.
Twitter: @finicestfini
Tomek Czech

Latest posts by Tomek Czech (see all)

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page

Previous post:

Next post: