Raport: wszystkie trzy tegoroczne modele iPhone’a z ładowaniem bezprzewodowym; iPhone 8/X z warstwą grafenu

by Marek Twejn on 9 lutego 2017

Analityk Ming-Chi Kuo potwierdził dzisiaj, że wszystkie trzy modele nowego iPhone’a będą mogły być ładowane bezprzewodowo. Ze względu na to, że telefon będzie się przez to mocniej nagrzewał, moduł 3D Touch w ekranie OLED iPhone’a 8/X będzie posiadał dodatkową warstwę izolacyjną z grafenu, co zwiększy niestety cenę telefonu.

Cena nowego modułu wzrośnie w porównaniu do obecnej o około 30-50% i to kolejny element, który podwyższa cenę iPhone’a 8/X. Wczoraj pojawiły się doniesienia, że nowy telefon będzie kosztował ponad tysiąc dolarów.

Kuo potwierdził dzisiaj, że 3D Touch w iPhonie z ekranem OLED zostanie ulepszone i będzie oferowało większe możliwości. W styczniu analityk podawał, że będzie to 3D Touch drugiej generacji, które będzie miało zwiększoną czułość i będzie rozróżniało więcej stopni nacisku.

Według Kuo, zastosowanie nowego 3D Touch jest konieczne, bo jego obecna wersja nie działałaby z elastycznym wyświetlaczem OLED. Jako że wyświetlacze OLED charakteryzują się mniejszą twardością od ekranów LCD, Apple wzmocni mechanizm 3D Touch dodatkową metalową powłoką, która ma zapobiec odkształcaniu ekranu pod wpływem mocnego nacisku.

Choć analityk już niemal od roku zapowiada, że nowy model iPhone’a będzie posiadał możliwość ładowania bezprzewodowego, ani razu nie wspomniał on o metodzie, której Apple użyje. Na ten temat pojawiają się sprzeczne doniesienia – może być to system ładowania bezprzewodowego na odległość (do 4,5 m) WattUp opracowany przez firmę Energous, albo nowa, opracowana przez Apple metoda ładowania indukcyjnego.

Kuo potwierdził też dzisiaj, że obok iPhone’a 8/X z 5,8-calowym wyświetlaczem OLED, w tym roku pojawią się też dwa inne modele – iPhone 7s i 7s Plus. Również one będą posiadały szklaną obudowę i możliwość ładowanie bezprzewodowego, ale będą wyposażone w wyświetlacz LCD.

Wszystko o iPhonie 7s/8/X:

Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast – „Dobre wieści z wszystkich frontów”.

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: AppleInsider
Grafika: ConceptsiPhone

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page
  • Zohan

    Zapowiedzi są naprawdę dość ciekawe, ale i tak nadal żyję nadzieją, że w przyszłości pojawi się coś pokroju SE, którego jestem ogromnym fanem♥, te rozmiary do mnie przemawiają i nie wyobrażam sobie posiadanie czegoś większego.

Previous post:

Next post: