Powermat szykuje się do wsparcia ładowania indukcyjnego w iPhonie 7s i 8/X

by Tomek Czech on 14 marca 2017

Powermat, jeden z największych na świecie producentów systemów ładowania indukcyjnego, ogłosił, że przygotowuje się do wsparcia ładowania bezprzewodowego, które pojawi się w nowych modelach iPhone’a. Wygląda na to, że firma jest bardzo pewna, że Apple zastosuje metodę indukcyjną. Trudno powiedzieć, czy ma na ten temat jakieś sprawdzone informacje, czy po prostu wykorzystuje zainteresowanie tematem w celach promocyjnych. Trzeci scenariusz – współpraca z Apple, raczej nie wchodzi w grę, bo w takim przypadku firma nie ogłaszałby niczego publicznie.

W lutym Apple dołączyło do Wireless Power Consortium – organizacji zajmującej się rozwojem i promocją standardu ładowania indukcyjnego Qi, stosowanego od lat przez wielu producentów smartfonów z Androidem. Był to kolejny sygnał, że Apple może zastosować ładowanie indukcyjne w iPhonie 8/X.

Powermat zapewnia, że będzie gotowy do wsparcia ładowania bezprzewodowego w nowych urządzeniach Apple, bez względu na to, jaki standard wybierze Apple. Nie wiadomo jednak jaką drogą pójdzie w tym przypadku firma z Cupertino – czy pozwoli ładować iPhone’y akcesoriami innych firm, czy tylko własnymi ładowarkami. Apple Watch jest ładowany indukcyjnie, ale Apple stosuje jednak w jego przypadku nieco zmodyfikowaną wersję tej metody, co powoduje, że do naładowania zegarka nie możemy użyć innej ładowarki wspierającej standard Qi.

Przez pewien czas spekulowano, że w nowe iPhone’y będą mogły być ładowane na odległość wykorzystując technologię WattUp firmy Powermat, ale według wielu późniejszych raportów, Apple zastosuje raczej metodę indukcyjną.

Analityk Ming-Chi Kuo przewiduje, że wszystkie trzy tegoroczne iPhone’y – 7s, 7s Plus i 8/X – będą miały szklaną obudowę pozwalającą na ładowanie bezprzewodowe.

Więcej o ładowaniu indukcyjnym/bezprzewodowym w nowych iPhone’ach:

POLECAMY: Zhakował komputer nauczycielki, kupił MacBooka i rozkręcił duży biznes – wywiad

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Powermat

Tomek Czech

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.
Twitter: @finicestfini
Tomek Czech

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page
 • yola

  Powermat oferuje też specjalne wtyczki. Nawet jeśli apple się nie wyrobi z ładowaniem indukcyjnym to nic straconego. Ładowanie indukcujne to przyszłość. Nie mogę się doczekać kiedy kolejny Iphone będzie już w tę dogodność wyposażony.

 • aloizy

  Lepiej późno niż pozniej – tyle trzeba było czekać na indukcje w iphonie.Ale powiedzmy sobie szczerze – tego wymagał rynek, tego wymagali konsumenci. To także ogromna funkcjonalność . Biorąc pod uwagę planowaną ekspansję producenta ,mat wymienionego w artykule – presja na producentach telefonów będzie rosła.

 • rasor78

  Czy sam powermat ma info jak to będzie z iphonami? Chyba od niedawna jest też oddział w Polsce.

  • Misza

   A jak ma być z iphonami? Chyba wszystko jest jasne.

 • osinpat

  A jak ma być z iphonami? Przecież współpraca jest niemal pewna. A przynajmniej ja tak to widzę.

  • Czarek

   Tego właśnie dotyczy ten artykuł – kolejne ipjony mają mieć system ładowania bezprzewodowego – PMA produkowany przez powermat

 • albertoKontador

  Chyba to oznaki wdrażania technoligii ładowania bezprzewodowego bo: 1) iPhone będzie mieć tę fukcję oraz ta firma powermat planuje ekpansję w Polsce . Konkurencja nie śpi. W samsungach juz od dawna jest ta fukcja

 • nonsensKowalczyk

  Powermat przecież informował, że wdraża do Polski usługę ładowania bezprzewodowego w lokalach. Mają instalować maty w lokalach na których można załadować fona. I mają też dawać ringi wpinane na USB albo złącze Lighting – także ten moduł ładowania bezrprzewodowego ma ograniczoną przydatnosć i obecnych warnkach w Polsce

  • Shymus

   Otóż to, fajnie że myślą nie tylko o użytkownikach nowych telefonów

   • Radzio

    I fajnie, że nie myślą tylko o iphonach ale o wszystkich 😛

 • Arek

  Apple nie musi oficjalnie współpracować z Powermatem by ładowanie indukcyjne iphone’a było możliwe. W końcu można przez ring to zrobić i przyłożyć do maty, albo do maty samej i gra 🙂

  • Maciejka

   Zgadzam się. Normanie ładowałem iphona w Hulakula i wszystko śmigało jak trzeba 😀

Previous post:

Next post: