iPhone X: „A touch of life” – bardzo ciekawy koncept nowego iPhone’a z Siri 2 i rozszerzoną rzeczywistością

by Tomek Czech on 15 marca 2017

Gabor Balogh stworzył bardzo ciekawy projekt iPhone’a X, w którym najważniejszą rolę odgrywałaby ulepszona Siri, będąca naszym przewodnikiem po świecie rozszerzonej rzeczywistości. Telefon posiadałby oczywiście ekran edge-to-edge z wirtualnym przyciskiem Home.

Po uniesieniu telefonu, tło ekranu głównego robiłoby się półprzezroczyste – byłoby rozmytym obrazem z tylnej kamery telefonu. Przytrzymanie wirtualnego przycisku Home uruchamiałoby Siri, aktywowało widok z kamery i dawało szybki dostęp do rozszerzonej rzeczywistości.

Siri nie tylko słuchałaby nas, ale też „widziała” świat okiem kamery, mogłaby rozpoznawać obiekty, wiedziałby gdzie jesteśmy, co robimy i czego możemy potrzebować w danym momencie.

Po obu stronach przycisku Home, w „obszarze funkcyjnym”, pojawiałby się ikony najbardziej potrzebnych w danej chwili aplikacji i funkcji rozszerzonej rzeczywistości.

Dzięki wykorzystaniu rozszerzonej rzeczywistości i inteligentnego asystenta, nawigacja stałaby się łatwiejsza.

Dzięki rozpoznawaniu twarzy, informacje zdrowotne dotyczące np. naszego dziecka uzyskiwalibyśmy przez zwykłe skierowanie kamery w jego stronę. Dane byłby synchronizowane przez iCloud Family i dostępne również dla posiadaczy starszych modeli iPhone’ów.

Aplikacje mogłyby posiadać własne widżety AR. W aplikacji Facebook byłby to np. Friends Near Me czy Live AR – ten ostatni umożliwiałby oglądanie wydarzenia na żywo z kilku miejsc jednocześnie, dzięki transmisjom udostępnianym przez innych użytkowników.

Projektant zdaje sobie sprawę, że przy takim dużym ekranie (nowy iPhone ma mieć 5,8-calowy wyświetlacz), dostęp do ikon umieszczonych na samej górze nie jest łatwy ani wygodny, dlatego proponuje wyrównywanie ikon do dołu.

POLECAMY: Zhakował komputer nauczycielki, kupił MacBooka i rozkręcił duży biznes – wywiad

Więcej o iPhonie 8/X/Edition:

300x300-oslo

Wszystko o nowym iPhonie.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Gabor Balogh

Tomek Czech

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.
Twitter: @finicestfini
Tomek Czech

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page
  • sssitr

    najważniejsze przyciski obok sriri. facebook.hahaa

    • Tomek Czech

      to jedna z najczęściej używanych aplikacji na smartfonach

Previous post:

Next post: