ThinkApple Podcast #12 – iPhone 8. Rewolucja?

by Tomek Czech on 18 marca 2017

Miała być godzina, wyszły dwie. Cóż, o nowym iPhonie „wiemy” już tyle, że można by o nim godzinami. I tak się streszczaliśmy. Obgadaliśmy wszystkie nowości, które mają pojawić się w jubileuszowym smartfonie z Cupertino. To może być zupełnie nowy telefon!

Poświęćcie dwie godzinki, a będziecie na bieżąco z wszystkimi doniesieniami na temat iPhone’a 8/X/Edition/Pro, które pojawiły się przez ostatni rok.

Będzie rewolucja? Posłuchajcie.

(Przepraszam za jakość dźwięku na moje ścieżce. Tak to czasem jest: kupisz porządny mikrofon, żeby podcast brzmiał profesjonalnie, a potem zapomnisz kliknąć w jedno miejsce i nagrywa się przez mikrofon wbudowany w MacBooka. Sorry!)

ThinkApple Podcast jest dostępny w iTunes i możecie go słuchać w Waszych ulubionych aplikacjach podcastowych na iOS, Maca czy Apple TV.

Jesteśmy też na SoundCloud i można nas słuchać w aplikacji SoundCloud na iOS lub bezpośrednio z poziomu przeglądarki.

Rozmawiają:
– Mateusz Majewski (@add_mean)
– Tomek Czech (@finicestfini)

Podobało Ci się? Nie zapomnij ocenić i napisać recenzji w iTunes. Dzięki!

Poprzednie odcinki:

Tomek Czech

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.
Twitter: @finicestfini
Tomek Czech

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page
 • Grzegorz Stępień

  Cały odcinek wysłuchany. Zaraz kolejny raz włączam. Nagrywajcie jak najdłuższe odcinki. Dzięki. Powodzenia.

 • Grzegorz Stępień

  Tak. Oczywiście, że odsłuchałem cały odcinek. Na razie jeden raz, ale będzie kolejny odsłuch na pewno. Nagrywajcie jak najdłuższe odcinki. Pozdrawiam.

  • Tomek Czech

   Dzięki!

 • iD4Ru73K

  Apple nie zna słowa rewolucja, no chyba, że dla nich na własnym podwórku dać lepszy ekran to rewolucja. Rewolucję mniejszą bądź większą to robi konkurencja, Apple ich tylko goni, póki co z marnym skutkiem 😀

  • Tomek Czech

   Apple już prawie nie ma konkurencji. Chyba, że znasz jakiś produkt, który Apple próbuje dogonić?

   • iD4Ru73K

    Apple nie ma konkurencji jeśli chodzi o tzw. „ekosystem”. Jeśli chodzi o stosowane technologie Apple jest zacofane względem całej reszty z chińczykami na czele.

    Apple na dzisiejszy dzień oferuje przeciętne ekrany pod względem jakości obrazu i odporności, nie wspiera ładowania bezprzewodowego, oferuje pseudo ochronę przed zalaniem IP, komiczne wymiary cegłówki, upośledzone NFC.

    Co z tego, że iOS chodzi bez zająknięcia na A10 Fusion, jak słuchawka jest przestarzała pod innymi względami…

    Zmiana bryły tej patelni, brak ramek, OLED, szybkie bezprzewodowe ładowanie itp. to właśnie nieudolna próba dogonienia konkurencji. To Apple powinno wychodzić z inicjatywą i wprowadzać sprzęt innowacyjny. Od dawna jest odwrotnie…

    Cała innowacja Apple ostatnich lat to 3DT, zabawny gimbo ekranik w MacBookach i pierdylion nikomu niepotrzebnych emoji. U Apple czas zatrzymał się, świat pędzi do przodu.

    • Tomek Czech

     „Przeciętne ekrany, brak ładowania bezprzewodowego, pseudo ochrona przed zalaniem, wymiary cegłówki, upośledzone NFC” – popatrz, a ludzie i tak wolą używać iPhone’a. Głupie owieczki? Międzynarodowy spisek?

     • iD4Ru73K

      Ludzie używają iPhona, w tym ja, bo 1. uważają iOS za lepszy system, niż Android, 2. żyją od lat w ekosystemie jabłka.

      Nie znaczy to jednak, że sprzęt Apple to technologicznie mistrzostwo świata. Zapomnij na chwile o iOS/ekosystemie, zobaczysz przeciętna słuchawkę na poziomie chińczyka za absurdalna cenę.

      Podniecasz się iPhonem 8 jakby to miałbym ósmy cud świata, a prawda jest taka, że taka słuchawka powinna pojawić się 3 lata temu. Apple jednak dba o środowisko i inwestuje w recykling swoich śmieci 😀

     • Tomek Czech

      Jeśli naprawdę uważasz, że iPhone „to przecięta słuchawka na poziomie Chińczyka”, to ja tu nie widzę szans na poważną dyskusję, bo taka dyskusja wymaga jednak lepszej znajomości świata nowych technologii, rynku smartfonów, Apple, itd.

     • iD4Ru73K

      Przeciętny chińczyk to nie telefon xian zin zian za 5 stów, który pontonem płynie 2 miesiące, tylko taki mniej więcej za połowę ceny iPhona. Otóż taki przeciętny chińczyk posiada lepszy ekran, szybkie ładowanie, budę bez grubych ramek, NFC działająca tak jak działać powinno, ekran hartowany, kartę pamięci, IP, lepszy aparat na froncie. Nie trzeba wiedzy na temat nowych technologii by dostrzec, że jedyną zaletą iPhone jest OS i ekosystem. Klepię tego posta z iPhone, Android to szmelc, ale telefon Apple nie jest cudem technicznym, bez oprogramowania to bardzo przeciętna słuchawka. Powiem więcej, jedyną zaleta iOS jest to, że po prostu działa. Pod względem możliwości, np. personalizacji Android wyprzedza go o lata się. Dlaczego nie mogę zrobić przezroczystego doca, tak po prostu podmienić dowolnej ikony, ustawić jej tam gdzie chcę, edytować skrótów na belkach, robić subfolderów bez glitchy, dać panoramicznej tapety płynnie przewijanej przez wszystkie pulpity, wywalić cache aplikacji bez jej usuwania i trylion innych rzeczy, na temat których można napisać książkę pod tytułem Ułomność iOS. Sam uważam się za fanboja Apple, mam produkty tylko od niego. Z miła chęcią jednak go krytykuje, bo Apple do ideały bardzo daleko.

      A tak z ciekawości zapytam. Dlaczego iMac 5K ma iSight 1,2 MPx? Dałem za niego 15 tysi, a jakość FaceTime jest jak kupa z czasów K800i? Jak te błazny z Cupertino do laptopa za 20 tysięcy maja czelność dawać kamerę 720p i twierdzić, że to cudowne urządzenie do prowadzenia wideorozmów?

     • Boberek

      Prawdziwe. Niestety prawdziwe.

Previous post:

Next post: