Raport: iPhone 8/X będzie nawiązywał wyglądem do pierwszych modeli iPhone’a

by Tomek Czech on 20 marca 2017

Według informatorów koreańskiego serwisu ET News, iPhone 8/X będzie nawiązywał dizajnem do pierwszych modeli iPhone’a, głównie przez zastosowanie zaokrąglonej tylnej obudowy, dzięki której nowy iPhone ma z wyglądu przypominać kroplę wody („water drop design”).

Zdaniem ET News, do stworzenia tylnego panelu obudowy Apple użyje szkła 3D, co sprawi, że obudowa będzie mocno zaokrąglona, czy nawet wypukła, jak w pierwszych iPhone’ach, zwłaszcza w modelach 3G i 3GS. Od iPhone’a 4 tylna obudowa jest płaska, a od iPhone’a 6 delikatnie zaokrąglone są jej krawędzie.

ET News potwierdza też, że iPhone 8/X będzie posiadał ekran OLED, „większy niż w obecnych modelach”. Potwierdza też, że będzie on „raczej płaski”, czyli że Apple zastosuje używane obecnie szkło 2,5D – krawędzie mają być delikatnie zakrzywione, nie tak bardzo jak w Samsungu S7 Edge.

Zobacz koncept iPhone’a 8 inspirowany dizajnem pierwszego iPhone’a (wideo).

iPhone 8. Będzie rewolucja? Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast.

Więcej o iPhonie 8/X/Edition:

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: ET News

Tomek Czech

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.
Twitter: @finicestfini
Tomek Czech

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page

Previous post:

Next post: