iPhone 8 z lepszą kamerą: zoom optyczny x3, teleobiektyw z optyczną stabilizacją obrazu – raport

by Tomek Czech on 19 kwietnia 2017

W swoim najnowszym raporcie Ming-Chi Kuo podaje kilka szczegółów na temat Galaxy Note 8, ale przy okazji zdradza pewne informacje dotyczące kamery w iPhonie 8. Według analityka, następca nieszczęsnego Note’a 7 będzie wyposażony w podwójną kamerę składającą się z obiektywu szerokokątnego 12 MP i teleobiektywu 13 MP zapewniającego trzykrotny zoom optyczny. Oba obiektywy będą posiadać optyczną stabilizację obrazu. Ming-Chi Kuo ocenia, że ta kamera będzie zdecydowanie lepsza od tej w iPhonie 7 Plus i prawdopodobnie podobna do tej, którą znajdziemy w iPhonie 8.

berrolia

Oznaczałoby to, że Apple znacznie ulepszy podwójną kamerę w tegorocznym topowym modelu, ku uciesze wielu użytkowników, którzy po premierze iPhone’a 7 Plus byli rozczarowani przede wszystkim brakiem optycznej stabilizacji obrazu w teleobiektywie, co mocno obniżało jakość zdjęć wykonywanych nim przy mniejszej ilości światła.

Jeszcze w tamtym roku Kuo podawał, że Apple zupełnie przebuduje teleobiektyw w modelach z 2017 – będzie on wyposażony w optyczną stabilizację obrazu i zaoferuje większy zoom optyczny. Teraz okazuje się, że może to być trzykrotny zoom (obecnie jest to x2).

Według analityka, w optyczną stabilizację obrazu wyposażone będą teleobiektywy zarówno w iPhonie 8, jak i w nowym 5,5-calowym modelu z ekranem LCD, czyli iPhonie 7s Plus.

Bloomberg informował wczoraj, że w tegorocznych modelach Apple kolejny raz użyje kamer stworzonych przez Sony.

Jest coraz bardziej prawdopodobne, że tylne kamery w iPhonie 8 rozmieszczone będą pionowo, jedna pod drugą, co ma umożliwić robinie lepszej jakości zdjęć i być może ułatwić korzystanie z funkcji VR.

Kup Maca i odzyskaj nawet 700 zł

300x300-oslo

Wszystko i iPhonie 8.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Apple Insider
Grafika: Benjamin Geskin

Tomek Czech

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.
Twitter: @finicestfini
Tomek Czech

Latest posts by Tomek Czech (see all)

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page

Previous post:

Next post: