iPhone i długo, długo nic, czyli lista najlepiej sprzedających się smartfonów w pierwszym kwartale 2017

by Tomek Czech on 11 maja 2017

Z raportu Strategy Analytics wynika, że iPhone 7 i iPhone 7 Plus były najlepiej sprzedającymi się smartfonami w pierwszym kwartale tego roku. Na trzecim miejscu, z dużą stratą, uplasował się Oppo R9s, a kolejne dwa miejsca zajęły telefony Samsunga ze średniej półki – Galaxy J3 i J5.

berrolia

Kilka dni temu Apple oficjalnie poinformowało, że w pierwszych trzech miesiącach 2017 r. sprzedało 50,8 mln iPhone’ów. Firma z Cupertino nie wyszczególnia jednak, ile sztuk każdego modelu sprzedała. Według Strategy Analytics, sprzedano 21,5 mln egzemplarzy iPhone’a 7 i 17,4 mln iPhone’a 7 Plus. Oznaczałoby to, że najnowsze modele stanowią 76% wszystkich sprzedanych iPhone’ów.

W pierwszej piątce nie znalazły się flagowce Samsunga – Galaxy S7 i S7 Edge, co oznacza, że sprzedały się w mniejszej liczbie egzemplarzy niż ostatni na liście J5, którego rozeszło się 5 mln sztuk. Jest to z pewnością spowodowane tym, że pod koniec omawianego kwartału debiutował kolejny flagowiec – S8, więc potencjalni klienci prawdopodobnie wstrzymali się z zakupem starszego modelu. Żeby wiedzieć, ile egzemplarzy najnowszego flagowca sprzedaje Samsung w pierwszym kwartale po jego premierze, trzeba spojrzeć na dane z zeszłego roku – według Strategy Analytics, w drugim kwartale poprzedniego roku sprzedano 8,3 mln egzemplarzy Galaxy S7.

iPhone’y zdominowały też listę najlepiej sprzedających się smartfonów w całym ubiegłym roku – pierwsze miejsce zajął iPhone 6s, drugie iPhone 7, a trzecie iPhone 7 Plus (zobacz całą listę).

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Startegy Analytics

Tomek Czech

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.
Twitter: @finicestfini
Tomek Czech

Latest posts by Tomek Czech (see all)

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page

Previous post:

Next post: