Za Apple Music, pakiety dyskowe iCloud i w iTunes też zapłacimy w złotówkach

by Tomek Czech on 19 maja 2017

Wczoraj Apple poinformowało deweloperów, że już niedługo ceny aplikacji w polskim App Store podawane będą w złotówkach. Wcześniej zapowiedziało taką samą zmianę w iBooks Store. Dzisiaj rano rozesłało z kolei do użytkowników maila informując, że w polskiej walucie niedługo będziemy płacić też za subskrypcję Apple Music, pakiety iCloud oraz w iTunes Store.

W złotych rozliczane będą też wszystkie pozostałe subskrypcje (np. czasopism).

Apple radzi jak najszybciej zrealizować salda upominków, bo „w trakcie przeliczania walut mogą wystąpić problemy z wyświetlaniem, korzystaniem lub realizacją środków kredytu sklepowego”.

Trudno przewidzieć, po jakim kursie zostaną przeliczone ceny z euro na złotówki. W przypadku aplikacji w App Store, przelicznik waha się od 4,58 PLN za 1 €, do nawet jedynie 3,02 PLN za 1 €. Najbardziej prawdopodobny scenariusz to zastosowanie przelicznika w wysokości 4,2-4,4 PLN za 1 €.

Aktualne ceny subskrypcji Apple Music to 4,99 € (indywidualna) lub 7,99 € (rodzinna, do 6 osób).

Natomiast pakiety dyskowe iCloud kosztują obecnie:

  • 50 GB: 0,99 €/miesiąc
  • 200 GB: 2,99 €/miesiąc
  • 1 TB: 9,99 €/miesiąc
  • 2 TB: 19,99 €/miesiąc

Sprawdź, jakie będą polskie ceny aplikacji w App Store,

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Tomek Czech

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.
Twitter: @finicestfini
Tomek Czech

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page
  • Bartosz Mazur

    A „już niedługo” to znaczy mniej więcej kiedy ? Dla mnie to super wiadomość, skoro za jakieś 5 zł miesiecznie można mieć 50GB w iCloud – mega pozytywna sprawa. Wcześniej nie mogłem sobie na to pozwolić, bo mój bank ma jakieś chore przeliczniki walut i mnie 1 euro kosztowało jakieś 13 zł.

Previous post:

Next post: