Galaxy S8 wolniejszy od dwuletniego iPhone’a 6s

by Kuba on 24 maja 2017

To nie są najlepsze dni dla Galaxy S8 – najpierw okazało się, że użyty w nim skaner tęczówki można łatwo oszukać, a teraz przekonujemy się, że najnowszy flagowiec Samsunga jest odrobinę wolniejszy od dwuletniego iPhone’a 6s.

Wiedzieliśmy już, że jest on zdecydowanie wolniejszy od iPhone’a 7 Plus z niesamowicie wydajnym chipem A10 Fusion, ale nie spodziewaliśmy się, że telefon wyposażony w najnowszy ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 835 i 4 GB RAM poradzi sobie w teście szybkości otwierania aplikacji i zarządzania pamięcią gorzej niż iPhone 6s, wyposażony w dwurdzeniowy procesor A9 i 2 GB RAM.

Kluczem do zwycięstwa 6s było lepsze zarządzanie pamięcią w przypadku otwartych aplikacji, o czym przekonaliśmy się podczas drugiej tury uruchamiania programów.

Więcej o Galaxy S8:

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page
 • Toon

  Wiadomo, że iPhone jest i będzie szybszy, ale to raczej kwestia systemu a nie podzespołów (raczej). Kto się tym dzisiaj przejmuje i jara ? Co za ludzie…

  • Tomek Czech

   ach ci ludzie… 😉

 • piwko

  Gdy kupowałem telefon większość myślała że wybiorę iPhone 7. Jakież było zdziwienie gdy zobaczyli, że jednak wybrałem S8. Jakoś nie żałuję. Telefon, który dla moich znajomych z telefonami od Apple jest zapewne strasznie powolny, mnie zadowala w 100 %. Jeszcze nie zdarzyło się żebym musiał czekać na coś dłużej niż powinno mieć to miejsce. iPhone zawsze będzie szybszy. To tak jak by wziąć dwa silniki samochodów, jeden dostroić pod konkretny cel, a drugi zostawić nietknięty.

  • Grzegorz Kosowski

   Wolniejszy od 6s haha dobre. Nie od dziś wiadomo że ios Apple kroi aplikacje pod swój system. Wyłącza animacje żeby się szybciej uruchamiały. Po zatym nawet jak się urchomią to w tle wczytuje dane. S8 od razu po uruchomieniu aplikacj jest gotowy do działania. Wystarczy obejrzeć na YouTube kilka testów. Oprócz tego porównuję się s8 do 6s a przecież rozdzielczości ekranów to przepaść 6s 4.7″ 1080/1920 a s8 5,8″ 1440/2960. Nie ma co porównywać.

   • SzymQ

    Muszę Cię zaskoczyć, 6s (nie 6s plus) nie ma rodzielczości FHD. Mógłbyś przytoczyć jakis konkretny test ukazujący „ucinanie animacji”?

 • SZtyro

  Łatwo oszukać? Hahaahahaha
  Co do smartfonów: i tak s8 lepsze niż te gówna od apple które nawet nie mają rozdzielczości full HD

  • SzymQ

   Jest rodzielczość FHD w iPhone’ach 😉

Previous post:

Next post: