Nowości w iOS 11: błyskawiczne łączenie z WiFi po zeskanowaniu kodu QR na routerze

by Tomek Czech on 9 czerwca 2017

Wiedzieliśmy już, że Apple dodało do iOS 11 możliwość odczytywania kodów QR przez natywną aplikację Aparat. Okazuje się, że dzięki tej funkcji będziemy też mogli szybciej połączyć się z siecią WiFi.

berrolia

Jeden z użytkowników odkrył, że mając zainstalowany iOS 11 wystarczy zeskanować kod QR umieszczony na routerze, żeby automatycznie połączyć się z siecią WiFi. Nie ma konieczności ręcznego wpisywania hasła: po zeskanowaniu kodu wyskoczy powiadomienie – kliknięcie w baner spowoduje automatyczne połączenie.

iOS 11 dodaje także inną funkcję szybkiego łączenia się z siecią WiFi: jeśli niedaleko urządzenia połączonego z WiFi znajdzie się inne urządzenie (na obu musi być zainstalowany iOS 11), na ekranie pierwszego z nich pojawi się powiadomienie, że inny iPhone lub iPad chciałby połączyć się z tą samą siecią. Kliknięcie w baner spowoduje wysłanie hasła do drugiego urządzenia, które automatycznie połączy się z WiFi.

Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast: Podsumowanie WWDC 2017.

iOS 11 – pierwsze wrażenia.

Wszystkie nowości z WWDC 2017:

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Reddit

Tomek Czech

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.
Twitter: @finicestfini
Tomek Czech

Latest posts by Tomek Czech (see all)

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page

Previous post:

Next post: