Galaxy S8 sprzedaje się w USA gorzej niż iPhone 7

by Tomek Czech on 16 czerwca 2017

Wiele razy wspominałem, że Galaxy S8 nie będzie moim zdaniem poważną konkurencją dla iPhone’a 8. Uważam, że co najwyżej może konkurować z iPhonem 7. Teraz okazuje się, że jeśli chodzi o wysokość sprzedaży, flagowiec Samsunga przegrywa rywalizację nawet z zeszłorocznymi iPhone’ami.

Firma analityczna Kantar opublikowała nowy raport dotyczący runku smartfonów w Stanach Zjednoczonych, Europie i Chinach. Raport potwierdza wcześniejsze doniesienia, że Galaxy S8 nie sprzedaje się najlepiej.

Z danych zebranych przez Kantar wynika, że rynkowy debiut Galaxy S8 nie wpłynął znacząco na wielkość ogólnej sprzedaży smartfonów przez Samsunga w okresie od początku lutego do końca kwietnia, mimo, że na koniec tego okresu przypadła premiera S8 – to wtedy nowe telefony sprzedają się najlepiej. Galaxy S8 był w dostępny w przedsprzedaży od 10 kwietnia, a w sprzedaży od 21 kwietnia.

Według raportu, ani Galaxy S8, ani LG G6, który zadebiutował w marcu, nie znalazły się w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się smartofnów w tym okresie.

Co więcej, dane za trzymiesięczny okres od marca do maja pokazują, że Galaxy S8 i S8+ sprzedawały się w Stanach Zjednoczonych gorzej niż iPhone 7 i 7 Plus. Telefony od Apple odpowiadały za 20,1% ogólnej sprzedaży smartfonów w tym okresie, natomiast najnowsze flagowce Samsunga za 8,1%. Oczywiście trzeba dodać, że iPhone’y były dostępne przez cały ten okres, a Samsungi jedynie przez połowę (półtora miesiąca), ale znowu – premiera nowego telefonu to czas, kiedy powinien sprzedawać się on najlepiej, w olbrzymich ilościach, potem zainteresowanie spada. No i iPhone 7 to przecież zeszłoroczna konstrukcja, czasy najwyższej sprzedaży ma za sobą, fani Apple czekają już na iPhone’a 8.

Sprytnym ruchem ze strony Apple było wprowadzenie w marcu na rynek iPhone’a w kolorze czerwonym – (PRODUCT)RED. Przewidywałem wtedy, że może on sprzedać się lepiej niż Galaxy S8 i wydaje się, że się nie pomyliłem.

Z raportu Kantaru wynika też, że Android zwiększył kosztem iOSa swój udział na chińskim rynku smartofnów (wzrost o 4,3%), natomiast na rynku amerykańskim sytuacja była odwrotna (spadek udziału Androida o 5,9%). Na pięciu najważniejszych rynkach europejskich (Francja, Hiszpania, Niemcy, Wielka Brytania, Włochy) zyskał zarówno Android (ma teraz 78,3% udziału w rynku), jak i iOS (19,3%).

Przeczytaj też: 

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Kantar

Tomek Czech

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.
Twitter: @finicestfini
Tomek Czech

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page
  • gt

    Wcale mnie to nie dziwi

  • Applekrk

    USA jest ojczyzną dla Iphone’a i tam się nie dziwie, że Iphone wygrywa, choćby ze względu, że tam te telefonu działają w pełni, Apple Pay, Siri, Sugestie Siri wszystko jest. Sprawa pewnie inaczej w innych krajach tam gdzie króluje Android. Ja jestem użytkownikiem wielu sprzętów od Apple, ale kusi mnie zamienić się na S8, aby Go wypróbować, ze względu na to, że dawno nie miałem Androida. Galaxy mi się bardzo podoba.

Previous post:

Next post: