Nowy model Vivo będzie pierwszym smartfonem z czytnikiem linii papilarnych w ekranie? (wideo)

by Tomek Czech on 19 czerwca 2017

Jak wiemy, Apple prawie nigdy nie wprowadza nowego rozwiązania jako pierwsze – Apple jest zazwyczaj pierwszą firmą, która robi to naprawdę dobrze (albo – lepiej niż inni). Nie inaczej będzie prawdopodobnie ze skanerem linii papilarnych wbudowanym w ekran – pierwszy smartfon wykorzystujący takie rozwiązanie może zostać zaprezentowany jeszcze w tym miesiącu przez chińskiego producenta – Vivo.

W sieci pojawiło się wideo rzekomo prezentujące nowy model Vivo, następcę wersji X9/Plus. Telefon zostaje odblokowany przez przyłożenie palca w określone miejsce na ekranie (oznaczone ikonką odcisku palca).

Proces odczytywania odcisku palca i uwierzytelniania użytkownika nie trwa długo, ale wyraźnie dłużej niż odblokowanie iPhone’a za pomocą Touch ID. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że wideo może przedstawiać prototyp telefonu lub jedną z wczesnych wersji produkcyjnych.

Nowy model Vivo ma zadebiutować już 28 czerwca.

Pierwszy iPhone z czytnikiem linii papilarnych wbudowanym w wyświetlacz (lub umieszczonym pod nim) ma z kolei zostać zaprezentowany we wrześniu – ostatnie doniesienia potwierdzają, że Apple udało pokonać się wszystkie przeszkody natury technologicznej i produkcyjnej i iPhone 8 rzeczywiście będzie posiadał Touch ID w ekranie.

Premiera trzech nowych iPhone’ów – 7s, 7s Plus i 8 (X/Edition/Pro) – spodziewana jest we wrześniu. iPhone 8 może jednak trafić do sprzedaży z opóźnieniem (mniejszym lub większym).

Więcej o iPhonie 8:

Wszystko o iPhonie 8.
300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Gizchina, za GSMArena

Tomek Czech

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.
Twitter: @finicestfini
Tomek Czech

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page
  • easy apple

    Jak można uważać, że apple wyda w tym roku ip 8? Czy Wy macie jeszcze szare komórki? Wyobrażacie sobie, że ip 7s pojawi sie we wrześniu razem z 8? I za rok jak zostanie nazwany nastepca starej serii? Ip 8 standard? Chcielibyscie zarznac kaczke, ktora znosi zlote jaja? Nie wypuszcza sie zupełnie nowej serii ze starym nazewnictwem. Logicznie nazwać go Iphone Pro lub nawet roboczo New. Jak kolwiek byle nie Ip 8, bo ten premiere bedzie mial we wrzesniu 2018. Apple wypuscilo przez znajomych kaczke dziernikarska, a Wy jak te pelikany. Jesli bedzie premiera nowego, wiekszego; to stawiam na ip pro.

  • Oby w nowym iPhonie działało to lepiej. W tej chwili w iPhonie 7 odblokowanie ekranu to ułamek sekundy, a nie 2.

Previous post:

Next post: