Life Is Strange: Before The Storm – czy trafi też na Maca? (trailer, gameplay)

by Michał Liczbik on 2 lipca 2017

Michał Liczbik

Michał Liczbik

Uczeń technikum informatycznego. Maniak technologii. Z nadzieją, że wiele się jeszcze w życiu nauczy, i że jego teksty będą warte poświęconego czasu.
Michał Liczbik

Na tegorocznych targach E3 pojawił się wielce przeze mnie wyczekiwany tytuł. Po przejściu „Life Is Strange” czułem niedosyt nie mogąc poznać wcześniejszej historii Chloe i Rachel. Zespół z DONTNOD Entertainment ogłosił jednak, że pojawi się druga część gry o podtytule “Before The Storm”.

berrolia

Fabuła

Grać będziemy tym razem z perspektywy znanej z pierwszej części Chloe. Poznamy historię jej spotkania z piękną i popularną Rachel Amber. Możliwość poznania tej historii z innej perspektywy sprawia, że nie czuję się jakbym czekał na odgrzewany, niewprowadzający niczego nowego kotlet.

Historia ma się zamknąć w 3 epizodach. To niewiele, biorąc pod uwagę, że pierwsza część gry posiadała ich pięć i zamykała się w 21h rozgrywki.

Mechanika

W pierwszej części kierowaliśmy bohaterką MAX, mogącą kontrolować czas. W Before The Storm nie dane będzie nam to robić. Jednak rozgrywka, jak w pierwszej części, naszpikowana będzie ciężkimi moralnie wyborami wpływającymi na dalsze losy naszej bohaterki – w udostępnionym na targach gameplay’u (zobacz poniżej) widzieliśmy m. in. możliwość kradzieży pieniędzy.

Gdzie w to cudo zagramy

Chociaż pierwsza część była dostępna na Maca, tym razem nie zostało to zapowiedziane. Sądzę jednak, że za jakiś czas usłyszymy o jej dostępności na tej platformie. Poza zwykłym pecetem,  wBefore The Storm zagramy też na konsolach Sony i Microsoftu.

Gra będzie miała swoją premierę 31 sierpnia. Dostępna jest już na Steamie w przedsprzedaży w cenie 16.99 €. Dostępna jest też wersja Deluxe – kosztuje 9.99 € i pozwala na przejście bonusowego epizodu z Max Caulfield w roli głównej, dodatkowe ubrania dla Chloe oraz “Mixtape Mode” pozwalający na tworzenie swojej własnej playlisty z soundtracku z gry i odsłuchiwanie jej w cinematikach.

Gracze mają wielkie oczekiwania, ale czy twórcom uda się im sprostać? Przekonamy się za dwa miesiące. Tymczasem w czerwcowym PS+ pierwsza część dostępna jest za darmo. Jeśli jeszcze ktoś nie grał, to jest najlepszy moment. Warto!

Life is Strange: Before The Storm – trailer

Life Is Strange: Before the Storm – gameplay

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Life Is Strange

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page

Previous post:

Next post: