Czy warto instalować iOS 11 w wersji Public Beta 2 na iPhonie?

by Marcin Chrobak on 15 lipca 2017

Kilka dni temu pojawiła się druga publiczna beta iOS 11Lista zmian jest identyczna jak w przypadku trzeciej wersji deweloperskiej. Ostatnio odpowiedziałem na pytanie, czy warto było instalować publiczną betę numer jeden. Teraz wracam z tym samym pytaniem: czy warto instalować beta 2? Czy dużo się zmieniło w porównaniu z pierwszą wersją?

Po instalacji iOS 11 Public Beta 2 nie zauważyłem spowolnienia systemu, jak przy becie 1, co mnie zbytnio nie zdziwiło. To tak, jakbym instalował kolejną „małą” wersję iOS.

Bateria, z tego samego powodu, ustabilizowała się szybciej, a konkretnie drugiego dnia. Czas na baterii wciąż jest dużo krótszy niż na iOS 10, co oznacza, że nawet posiadacze iPhone’ów w wersji Plus powinni po instalacji bety zabierać z domu ładowarkę.

Nie można jednak liczyć na poziom stabilności wersji oficjalnej, która pojawi się jesienią. W dalszym ciągu zdarzają się dziwny przycięcią systemu i restarty, które wyrzucają do ekranu początkowego.

Animacje i responsywność systemu są także na tym samym poziomie, co w poprzedniej becie, ale wydaje mi się, że… jest **minimalnie** lepiej.

Aplikacja mBanku, pomimo niedawnej aktualizacji, wciąż nie działa poprawnie i wyłącza się przy próbie wykonania przelewu.

Pojawiły się błędy, które mnie bardzo irytują.

Pierwszym z nich są skróty 3D Touch – działają niestety jeszcze gorzej niż w poprzedniej becie i w większości przypadków po prostu nie da się ich wywołać.

Drugi jest bardzo dziwny, ale także dosyć denerwujący – systemowi iOS mieszają się języki. Wyświetla teksty w połowie po polsku, a w połowie po angielsku.

Tak na przykład wyglądają Ustawienia -> Ogólne:

I tak, w dalszym ciągu sądzę, że nie warto instalować jeszcze publicznej bety na swoim podstawowym urządzeniu.

Lubisz swojego iPhone’a? Nie rób mu tego. Spowolnienie urządzenia, krótki czas pracy na baterii i ilość błędów, które występują, są naprawdę irytujące.

Finalna wersja iOS 11 pojawi się jesienią, najprawdopodobniej we wrześniu, wraz z nowymi iPhone’ami.

Więcej o iOS 11:

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page
 • MarcinApple

  Już o tym pisałem ale jeśli już ktoś zainstalował i nie może wrócić do iOS 10 to napisze jeszcze raz. Nie wracamy do iOS 10.3.2 bo to uwali telefon i po każdym zainstalowaniu iTunes wyrzuci błąd po odtworzeniu i telefon utknie w trybie awaryjnym. Ale nawet jeżeli utknie w trybie awaryjnym to ściągamy bezpośrednio z Apple Beta Program iOS 10.3.3 i w iTunes przy instalacji wybieramy pobrany soft (Mac>Option) telefon wraca do iOS 10.3.3 bez jakiegokolwiek problemu. Próbowałem odzyskać iOS 10 według instrukcji na stronie thinkapple (próby z iOS 10.3.2) jednak bezskutecznie – ktoś musi się trochę podciągnąć 🙂 Mam znajomego który stracił tak pieniądze bo kilka dni temu robił według waszej instrukcji i uceglił telefon w trybie awaryjnym więc poleciał do serwisu, szkoda, że powiedział mi o tym po fakcie 🙂

  • Rafał

   Masz racje to samo zrobiłem bo chłopaki piszą bzdury. Wracać trzeba do 10.3.3

   • Tomek Czech

    Bo nie można wracać bezpośrednio z drugiej lub trzeciej bety (deweloperskiej) do 10.3.2. Trzeba najpierw robić downgrade do poprzedniej bety, aż do pierwszej i dopiero wtedy do 10.3.2. Sprawdzone z trzecią betą (dev), działa.

    • @winmaciek

     No ale chyba szybciej jest ściągnąć 10.3.3 i 10.3.2 niż ciągnąć dwie bety iOS 11.

     • Tomek Czech

      Ale mi np. downgrade z 11b3 do 10.3.3 nie poszedł (recovery mode). Dopiero po schodkach dałem radę wrócić do 10.3.2.

     • @winmaciek

      Wczoraj robiłem i wszystko działało, przy czym ja robiłem jako downgrade z zachowaniem plików i ustawień.

Previous post:

Next post: