iPhone 8 bez Touch ID w ekranie, z funkcją „dotknij, żeby wybudzić” i całkowicie przebudowanym paskiem statusu

by Tomek Czech on 1 sierpnia 2017

Udostępnione przez Apple oprogramowanie do HomePoda (celowo czy przez pomyłkę…) okazało się kopalnią wiedzy na temat iPhone’a 8. Wcześniej deweloperzy znaleźli obrazek przedstawiający przedni panel telefonu i potwierdzenie funkcji rozpoznawania twarzy, potem informacje o rozdzielczości ekranu, a teraz Steve Troughton-Smith dokonał kilka nowych, bardzo interesujących odkryć.

Po pierwsze, znalazł informacje sugerujące, że nowy flagowiec z Cupertino może posiadać funkcję „dotknij, żeby wybudzić” (tap to wake) – samo dotknięcie ekranu spowoduje jego wybudzenie (jak w Apple Watchu), nie trzeba będzie naciskać przycisków Home czy Power. Pojawienie się tej funkcji przewidywał już w styczniu Sonny Dickson.

Po drugie, Troughton-Smith nie znalazł żadnych informacji o nowym, wbudowanym w ekran Touch ID. W związku z tym deweloper przypuszcza, że w tym roku w iPhonie nie zobaczymy takiego rozwiązania. Nie jest pewne, czy iPhone 8 w ogóle będzie posiadał Touch ID – wiarygodny analityk Ming-Chi Kuo twierdzi, że Apple całkowicie zrezygnuje z czytnika linii papilarnych i zastąpi go system rozpoznawania twarzy oraz skanerem tęczówki.

Po trzecie, w firmware dla HomePoda pojawiają się informacje o nowym, całkowicie przebudowanym, bardziej kompleksowym pasku statusu. Będzie on podzielony na dwie części, między którymi zostaną umieszczone kamera FaceTime, sensory 3D i inne czujniki. Możliwie, że pasek będzie interaktywny.

Według dewelopera, wirtualny przycisk Home będzie ukrywany w pewnych sytuacjach, żeby aplikacja mogła zostać wyświetlona w trybie pełnoekranowym. Nie znalazł on jednak żadnych informacji o „obszarze funkcyjnym”, który według wiele doniesień miałby się pojawić u dołu ekranu, i w którym byłby umieszczony Home i inne wirtualne przyciski.

Premiera iPhone’a 8 spodziewana jest we wrześniu.Może on jednak trafić do sprzedaży z opóźnieniem (mniejszym lub większym).

Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast, w którym rozmawiamy o iPhonie 8.

Wszystko o iPhonie 8.

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Steve Troughton-mith
Grafika: Benjamin Geskin

Tomek Czech

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.
Twitter: @finicestfini
Tomek Czech

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page
  • Uważam, ze pozbycie się touchid będzie skrajnie niebezpieczne. Wystarczy, ze ktoś weźmie nam telefon i z niedalekiej odległości przeciągnie nam go przed twarzą (np. zazdrosna żona). Telefon zostanie odblokowany, a będzie poza zasięgiem naszej ręki.

    • Tomek Czech

      Tak to nie będzie mogło działać. Jakoś to muszą rozwiązać.

Previous post:

Next post: