System rozpoznawania twarzy w iPhonie 8 może pozwolić na autoryzację płatności Apple Pay. Zniknie Touch ID?

by Tomek Czech on 3 sierpnia 2017

Największy argument przeciw usunięciu Touch ID z iPhone’a był taki, że to właśnie odciskiem palca zatwierdzane są transakcje Apple Pay, i że system rozpoznawania twarzy nie jest w stanie zastąpić obecnej metody autoryzacji płatności. Dlatego wiele osób nie wierzy w doniesienia, że iPhone 8 nie będzie posiadał Touch ID. Najnowsze informacje znalezione w oprogramowaniu do HomePoda mogą to przekonanie zmienić.

Deweloper @r_idn odkrył w kodzie informacje o możliwej autoryzacji płatności Apple Pay przez system rozpoznawania twarzy, który – jak wiemy z poprzednich znalezisk – nosi roboczą nazwę Pearl ID.

W kodzie występują też odniesienia do Touch ID, więc możliwe są dwa scenariusze:

  1. iPhone 8 nie będzie posiadał Touch ID, a odniesienia do niego dotyczą obecnych modeli, nie wyposażonych w system rozpoznawania twarzy;
  2. iPhone 8 będzie posiadał Touch ID i uwierzytelnianie płatności Apple Pay będzie możliwe zarówna przy pomocy odcisku palca, jak i systemu rozpoznawania twarzy.

Premiera iPhone’a 8 spodziewana jest we wrześniu. Może on jednak trafić do sprzedaży z opóźnieniem (mniejszym lub większym).

Więcej o iPhonie 8:

Wszystko o iPhonie 8.

Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast, w którym rozmawiamy o iPhonie 8.

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: @r_id

Tomek Czech

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.
Twitter: @finicestfini
Tomek Czech

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page
  • Kurczę – mam nadzieję, że zrobią to naprawdę dobrze. Boję się, że autoryzacja tylko przez rozpoznawanie twarzy może być skrajnie niebezpieczna. Wystarczy że ktoś wyrwie nam telefon, a następnie z niedużej odległości przeciągnie nam go przed twarzą.

  • Marcin

    Ech, wystarczy że ktoś stworzy maskę jako replikę twarzy i bum, odblokowane. Jak wiadomo takie maski wykonuje się już od dawna, owszem, sporo kosztują, ale są wykonalne. FBI się pewnie cieszy.

  • Artur

    Przepraszam bardzo – ale jak odblokowanie telefonu albo płacenie telefonem będzie działało przy braku oświetlenia albo bardzo słabym oświetleniu?

Previous post:

Next post: