Procesor A11 Bionic (iPhone X/8/8 Plus) uzyskuje rewelacyjny wynik w teście wydajności

by Kuba on 13 września 2017

W sieci pojawił się wynik testu Geekbench rzekomo przedstawiający test wydajności procesora A11 Bionic w iPhonie X (istnieje też możliwość, że to wynik osiągnięty przez iPhone’a 8 Plus, który ma taki sam procesor co iPX i również 3 GB RAM; w teście telefon oznaczony jest jako „iPhone 10,5”). Jest duża szansa, że test jest prawdziwy – John Poole, twórca Geekbench, nie był do tej pory w stanie potwierdzić, że jest inaczej.

Po tym jak szybki był czterordzeniowy A10 Fusion, i jak dużo pracy Apple wkłada w rozwój swoich chipów spodziewaliśmy się, że sześciordzeniowy procesor w nowym flagowcu będzie zdecydowanie najbardziej wydajnym mobilnym chipem na rynku. I tak właśnie jest. A nawet lepiej – A11 Bionic uzyskał wyższy wynik niż najnowszy 13-calowy MacBook Pro z procesorem Intel Core i5.

Wyniki testu są imponujące: 4061 na jednym rdzeniu – wynik o 15% lepszy niż osiągnięty przez iPhone’a 7 (3510) i aż 9959 w teście multi-core, czyli niemal dwa razy tyle, co iPhone 7 (5710).

Dla porównania: wynik Galaxy S8 to 2250 (single-core) i 7125 (multi-core). Note 8 w pierwszych testach był jeszcze wolniejszy: 2005 (single-core) i 6709 (multi-core).

Wynik osiągnięty przez A11 Bionic w iPhonie X lub 8 Plus jest lepszy niż rezultaty uzyskiwane przez najnowsze iPady Pro, MacBooki 12”, MacBooki Air i 13-calowe MacBooki Pro z tego roku.

Więcej z wczorajszej konferencji: 

300x300-oslo
Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page
  • iD4Ru73K

    W testach syntetycznych… Proponuje porównać możliwości MacOS i iOS. Wrzucić A11 w Macbooka i zobaczyć czy uciągnie system + wszystkie wymagające aplikacje i zapewni multitasking wykraczający poza jedną otwartą w danej chwili aplikację, jak ma to miejsce na iPhone lub iPadzie. Niestety do takiego porównania nigdy nie dojdzie. A szkoda, bo mdli mnie gdy czytam te głupoty mówiące o tym, jak to nowy iPhone jest szybszy od nowego Macbooka.

    W prostym teście !!! Porównanie iOS do MacOS, to jak porównanie bryczki do samochodu. Oba mają 4 koła i jeżdżą. Dzieli je przepaść. ARM jest stworzony do innych celów i względem x86 dzieli je przepaść. Porównanie tych architektur i ich wydajności jest śmieszne…

  • karroryfer

    Pewnie dlatego Geekbench jest na Androida darmowy a na iOs kosztuje 4,99 😉

Previous post:

Next post: