Porównanie szybkości: iOS 11 vs. iOS 10.3.3 na iPhonie 5s, 6 i 6s oraz iPadzie Air 1 i 2

by Kuba on 19 września 2017

Aktualizacja: Apple udostępniło finalną wersję iOS 11.

iOS 11 – oficjalna lista WSZYSTKICH nowości

***

Dzisiaj około 19:00 Apple udostępni finalną wersję iOS 11 (sprawdź, jak odpowiednio przygotować się do instalacji). Wiele osób ma wątpliwości czy warto instalować najnowszy iOS na starszych iPhone’ach czy iPadach – czy aktualizacja nie zwolni, nie „zamuli” ich urządzenia. Od kilku lat Apple zwraca szczególną uwagę na optymalizację nowych wersji iOS pod kątem starszych urządzeń i jest zauważalnie lepiej – jeśli w ogóle zwalniają, to nie tak bardzo jak kiedyś . Ale nie oszukujmy się – iOS 11 nie był pisany pod iPhone’a 5s, ma działać najlepiej na iPhonie 8 czy X, po prostu nie może być inaczej.

O tym jak urządzenia z poprzednich lat działają z iOS 11 w porównaniu z ostatnia wersją iOS 10, czyli iOS 10.3.3, możecie się przekonać na poniższych filmikach – porównanie przygotował tradycyjnie autor kanału iAppleBytes. Do testów użył udostępnionego przez Apple w zeszłym tygodniu iOS 11 w wersji Golden Master, czyli najprawdopodobniej finalnej wersji najnowszego systemu (Apple może w ostatniej chwili wprowadzić drobne poprawki, jeśli zauważy jakiś poważny błąd, ale zazwyczaj tego nie robi).

Brakuje testów na iPhonie 7, ale użytkownicy tego modelu z pewnością nie powinni się obawiać instalacji najnowszego iOS. iPhone SE powinien działać z iOS 11 podobnie jak iPhone 6s (dokładnie ten sam procesor, tyle samo RAM).

iOS 11 na iPhonie 5s

iOS 11 na iPhonie 6

iOS 11 na iPhonie 6s

iOS 11 na iPadzie Air

iOS 11 na iPadzie Air 2

Berrolia – poznaj historię powstania jednego z najlepszych uchwytów samochodowych na świecie 

Więcej o iOS 11:

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: iAppleBytes

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page
 • Bartek

  Mój 6+ na iOS 11 GM przymula, wróciłem do 10.3.3 i jest git!

  • polextra

   Patrząc na filmy i Twoją opinie też wstrzymam się ze swoim iP6. Wygląda na to, że wczytywanie aplikacji w większości przypadków trwa około 1 sekundę dłużej. Potwierdzałoby to moją opinię, że przedostatnia aktualizacja dla danego modelu wyraźnie go spowalnia. Tak było w ubiegłym roku z 5s.

  • rayz

   Jak powrócić?? Mam 5s

 • KOLeC

  Takie testy są bez sensu. Naciskanie dwoma palcami na dwóch telefonach -nawet „na oko” widać na tych filmach, że się nie da równocześnie.

  • ArT

   ok nie da się równocześnie, ale na końcu są większe różnice nawet do kilku sekund niż na palcach ułamek sekundy.

 • Krzysztof

  Testów iOS 10.x.x vs iOS 11 dla iPhone 7 brakuje, ale wykażą duży spadek pracy na jednym ładowaniu baterii, czyli celowe działanie Apple.

 • Artur Podbereski

  Mi sie wydaje ze trzeba odczekac troche czasu zanim wprowadza poprawki bo widac ze na niektorych iphone szczegolnie na 5s chodzi troche wolniej jak bysmy mieli iphone 4s 😛

Previous post:

Next post: