Setki nowych emotikonów w iOS 11 już w przyszłym tygodniu

by Tomek Czech on 6 października 2017

Apple zapowiedziało właśnie, że już niedługo do iOS 11 zostaną dodane „setki” nowych emotikonów. Pojawią się one najpierw zarówno w deweloperskiej jak i publicznej drugiej becie iOS 11.1, która zostanie udostępniona już w przyszłym tygodniu.

Duża część z nich to emoji z zatwierdzonego w marcu Unicode 10.0. Apple doda również emotikony ogłoszone podczas Światowego Dnia Emoji, czyli m.in. zombie, kobieta w hidżabie, kobieta karmiąca piersią, twarz z brodą i osoba w pozycji kwiatu lotosu.

Nowe emotikony to również m.in. mózg, pieróg, elf, wampirzyca,, T-rex, flaga Anglii, Walii i Szkocji oraz kilka nowych zwierząt, gestów i twarzy. Ma pojawić się też symbol Bitcoinu.

Wśród nowych emoji znajdziemy również gest, który w amerykańskim języku migowym oznacza „kocham cię”.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Apple

Tomek Czech

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.
Twitter: @finicestfini
Tomek Czech

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page
 • Jedrzej

  Czy jak taką emotikonkę wyślemy na androida to tam też będzie widoczna?

 • NYFB

  Wow ! Super news, nowe emotki ! Jakoś ani słowa o wadliwych bateriach w iP8 i iP8+ (?) Ta strona to powoli dramat.

  • Tomek Czech

   Wadliwe baterie? Trzy przypadki na świecie, nie ma ostatecznej pewność co było przyczyną. Zresztą taka natura baterii litowo-jonowych, że statystycznie jedna na kilka milionów się zapala lub nawet eksploduje. W każdym urządzeniu, nawet w iPhonie. Jak będzie więcej przypadków i będzie to rzeczywisty problem – na pewno napiszemy. Ale nie siejemy paniki, taniej sensacji u nas nie znajdziesz.

   • NYFB

    Myślę, że sprawa tych baterii na pewno jest tematem bardziej istotnym niż nowe emotki w systemie, ale co ja tam wiem… Wolałbym się dowiedzieć o tym z tej, rzekomo rzetelnej strony, niżeli z innych źródeł. No ale o emotkach przeczytałem tylko tutaj… Gratulacje.

Previous post:

Next post: