Test: iOS 11.1 znacznie wydłuża czas pracy baterii iPhone’a (wideo)

by Kuba on 26 października 2017

Test przeprowadzony przez iDeviceHelp pokazuje, że iOS 11.1 znacznie wydłuża czas pracy iPhone’a na jednym ładowaniu, w porównaniu z ostatnią publiczną wersją iOS, czyli 11.0.3.

Przetestowano trzy modele iPhone’a w wersji Plus – 6, 7 i 8, działające na czwartej becie iOS 11.1 oraz na ostatniej dostępnej dla wszystkich aktualizacji – 11.0.3. Próba polegała na pozostawieniu uruchomionych telefonów z wyłączona automatyczną blokadą wyświetlacza. Wszystkie miały włączony tryb samolotowy, ale były podłączone do sieci WiFi. Miały też ustawioną tą samą jasność ekranu.

Nie jest to oczywiście symulacja zwykłego, codziennego użycia, ale test, który jest w stanie pokazać różnice w czasie działania na różnych wersjach iOS.

Na iOS 11.0.3 telefony działały:

 • iPhone 6 Plus: 4 godz. 45 min
 • iPhone 7 Plus: 4:05
 • iPhone 8 Plus: 4:40

Na iOS 11.1 beta 4 znacznie (zaskakująco!) dłużej:

 • iPhone 6 Plus: 7:39
 • iPhone 7 Plus: 6:53
 • iPhone 8 Plus: 8:55

Zwraca uwagę nie tylko znacznie wydłużenie czasu pracy baterii, ale też różnice pomiędzy modelami. iPhone 8 Plus działał na jednym ładowaniu aż dwie godziny dłużej niż iPhone 7 Plus. W codziennym użytkowaniu na pewno różnice pomiędzy iOS 11.0.3 a 11.1 nie będą aż tak duże, ale test pokazuje, że po aktualizacji do 11.1 nasze telefony powinny działać zauważalnie dłużej na jednym ładowaniu.

Autorzy zapowiedzieli, że niedługo opublikują wyniki tego samego testu przeprowadzonego na innych modelach iPhone’a. Test najnowszej, piątej bety iOS 11.1 pokazał, że nie wprowadziła on znaczących zmian w długości pracy baterii w porównaniu z czwartą betą.

Finalna, dostępna dla wszystkich wersja iOS 11.1 powinna się pojawić lada dzień. Znajdziemy w niej ponad sto nowych emotikonów oraz wiele ważnych ulepszeń i poprawek, m.in. łata krytycznej luki bezpieczeństwa sieci WiFi zabezpieczonej kluczem WPA2. Wróciła też możliwość szybkiego przełączania aplikacji przez 3D Touch.

Więcej o iOS 11:

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page
 • Życzliwy

  Warto pamiętać, że „użycie” w iPhone to nie jest to samo co czas włączonego ekranu. 🙂

 • Sevecc

  6plus godzinę dłużej niż 7plus?! To dopiero zaskakujące…

  • Grzegorz

   Dokładnie to samo sobie pomyślałem szkoda ze nie można już wrócić do 10

 • Olo

  Co za głupi test! Powinni porównać do wersji 10 a nie do knota 11.0.3. Najpierw spieprzyli a teraz naprawiają i tyle w temacie. A autor się podnieca…

Previous post:

Next post: