Ankieta: bezramkowy iPhone SE+ 4,7″ czy iPhone X Plus 6,7″?

by Tomek Czech on 13 listopada 2017

Rendery „iPhone’a SE+”, telefonu rozmiaru iPhone’a 5/5s/SE, ale z ekranem edge-to-edge 4,7″ to jeden z najpopularniejszych postów na naszym Facebooku w całej historii ThinkApple – ponad 700 reakcji i dziesiątki komentarzy, że to właśnie telefon, o którym marzycie. Bardzo często spotykamy się z takimi opiniami.

Ale jest też wielu zwolenników większych telefonów. Dużo większych. Osób, dla których za mały jest nawet 5,8-calowy ekran iPhone’a X. Które po premierze obecnego flagowca Apple komentowały, że poczekają do następnego roku na większy model z taką samą konstrukcją, ale z ekranem powyżej 6-cali. W obudowie obecnych modeli Plus mógłby się zmieścić wyświetlacz o przekątnej aż 6,7″!

Zróbmy więc ankietę, żeby przekonać się, kogo jest więcej – zwolenników małych, poręcznych smartfonów, czy zdecydowanie większych konstrukcji z dużo większym ekranem.

(Wizualizacje zarówno 4,7-calowego iPhone’a SE+, jak i 6,7-calowego iPhone’a X Plus znajdziecie poniżej).

Przekonajmy się też przy okazji, jak wielu fanów ma rozwiązanie pośrednie, czyli 5,8-calowa konstrukcja, na którą zdecydowało się Apple tworząc iPhone’a X.

Głosujcie!

Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast – Tydzień z iPhonem X

(link do podcastu w iTunes)

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Grafika: Martin Hajek, Curved, Rene Ritchie

Tomek Czech

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.
Twitter: @finicestfini
Tomek Czech

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page
 • SmackThat

  Żaden. W przyszłym roku będzie iPhone z ekranem 6,4 cala i to będzie idealna wielkość. Dla niektórych pewnie 5,8 jak w modelu X, ale może być też mniejsza wersja o wielkości 5,2 cala.

  • Tomek Czech

   Ja się piszę na ten granatowy 😉

 • Elfisher

  iPhone SEX 😀
  Jestem użytkownikiem iPhone SE, wcześniej miałem 6s. Rozmiar wyświetlacza w 6s jest idealny, natomiast rozmiar urządzenia i design w SE są dużo lepsze. Połączenie byłoby mistrzostwem świata

  • Tomek Czech

   No i nazwę już mamy! Dobry pomysł 😉

  • Remik_K

   Genialna nazwa

 • Piachu

  Co za krótkowzroczna ankieta, albo za mały który jest dostępny już, albo gigantyczny. Niech wezmą iPhone’a ‚zwykłego’, wyrzucą z niego te wielkie ramki, wyjdzie im z 5-5.2 i to będzie idealny rozmiar

  • Tomek Czech

   Nie za bardzo rozumiem…

   • Piachu

    no to, że brakuje mi sensowej opcji na którą mógłbym zagłosować

Previous post:

Next post: