Tak mógłby wyglądać iPhone SE 2018 (wideo)

by Tomek Czech on 19 listopada 2017

Na ten telefon czekają miliony ludzi na całym świecie. Oczywiście również w Polsce – bardzo często spotykamy się z takimi komentarzami, pokazała to też nasza sonda: chcecie iPhone’a w mniejszej obudowie, najlepiej przypominającej modele 5/5s/SE. Oczywiście z ekranem edge-to-edge. iPhone’a SE drugiej generacji.

Czy taki telefon powstanie? Według analityka Ming-Chi Kuo, który już rok temu poprawnie przewidział ilość i wielkość tegorocznych modeli, w 2018 r. nie zobaczymy telefonu mniejszego od 5,8-calowego iPhone’a X – jego zdaniem, Apple wprowadzi na rynek większe iPhone’y: z ekranami 6,1″ i 6,5″.

W pojawianie się iPhone’a SE drugiej generacji wierzy jednak autor kanału Concept Creator – stworzył właśnie wizualizację takiego modelu, który nazwał „iPhone SE 2018”.

Jest ekran edge-to-edge (z wycięciem, ale trochę mniejszym niż w iPhonie X), jest Face ID, jest nowy kolor. Dzięki niezaokrąglonej stalowej ramie i szklanej obudowie, telefon przypomina kanciastą konstrukcję iPhone’a 4/4S.

Kupowalibyście?

Zobaczcie też wizualizację „iPhone’a SE+”, stworzoną przez serwis CURVED.

Może Cie zainteresować: 

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Concept Creator

Tomek Czech

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.
Twitter: @finicestfini
Tomek Czech

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page
 • Karol Żukowski

  Fajny ale nie powstanie, bo by kanibalizował 5,8 calowego, a do tego wymaga totalnie nowego projektu

  • Tomek Czech

   Nie do końca by kanibalizował, bo byłby jednak znacznie mniejszy. Poza tym Apple się o to nie obawia – lepiej, żeby ich produkt został zjedzony przez inny ich produkt, niż przez konkurencję.

   • Karol Żukowski

    Zwróć uwagę że jednak musiałby być tańszy… a to dla Apple niekoniecznie korzystne skoro 5,8′ jest w miarę mały i przynosi dobry zysk, a co najważniejsze jest już gotowy

 • MrMariano007pl

  Mało realna wizualizacja… SE miał taką samą obudowę jak S żeby nie tworzyć nowej budy. Przy zmianie ekranu na większy jestem pewien że obudowa po prostu by się zmieniła. Prawdopodobnie obudowa przypominałaby nowszą generację (wizualnie coś jak iPod Touch).

 • Ksawery

  Ciekawe co na to powiedziałby Steve Jobs? Zdaje się, że miał dość jednoznaczne zdanie na temat optymalnej wielkości ekranu/smartfona 😉
  Producenci nie potrafią zrozumieć, że oprócz osób uzależnionych od mediów społecznościowych oraz tych, którzy wykorzystują telefon do pracy (podobno można), jest też spora grupa użytkowników, którzy internet traktują jako niezbędne narzędzie, ale korzystają z niego w smartfonie okazjonalnie – i takim ludziom naprawdę nie potrzeba 6-calowego wyświetlacza…

 • To byłby HIT! Myślę że przy dobrej cenie pokonał by ilością sprzedaży jakiegokolwiek modelu na tym globie 🙂

Previous post:

Next post: