Porównanie szybkości: iOS 11.2 vs. iOS 10.3.3 na iPhonie 5s/6/6s

by Tomek Czech on 7 grudnia 2017

Wczoraj doradzałem Wam instalację iOS 11, nawet na starszych iPhone’ach. Podawałem przykład czteroletniego iPhone’a 5s, który na iOS 11.2 działa niemal niezauważalnie wolniej niż na iOS 10.3.3. Zobaczcie testy wideo przygotowane przez iAppleBytes, który porównał szybkość działania iPhone’a 5s, 6 i 6s na najnowszej wersji iOS 11.2 i ostatniej dostępnej wersji zeszłorocznego iOS – 10.3.3.

O ile iPhone 5s działa minimalnie szybciej na 10.3.3, o tyle iPhone 6 działa już dokładnie tak samo szybko na obu wersjach systemu, a iPhone 6s jest nawet trochę szybszy na iOS 11 niż na iOS 10 (znacznie szybciej działają np. animacje).

iPhone 5s : iOS 11.2 vs. iOS 10.3.3

iPhone 6 : iOS 11.2 vs. iOS 10.3.3

iPhone 6s : iOS 11.2 vs. iOS 10.3.3

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: iAppleBytes

Tomek Czech

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.
Twitter: @finicestfini
Tomek Czech

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page
 • W większości przypadków iPhone 5s działa nie minimalnie a zdecydowanie wolniej pod 11-ką…
  Nie chodzi o to, że opóźnienia wynoszą powiedzmy sekundę czy dwie, bo to teoretycznie mało, ale jeśli operacja pod 10.3.3 trwa 1 sekundę a pod iOS11.2 dwie, to jest dwa razy wolniej. Prosta matematyka. W ciągu dnia korzystamy z telefonu setki razy i te sumaryczne spowolnienia nawet jeśli nie zmniejszają naszej produktywności wymiernie, to na pewno irytują.

  • gms2

   A jak bateria na 5S? bo miałem pierwszą wersje 11 i wróciłem do 10.3.3 przez drenaż baterii… ale kusi mnie zmiana na 11.2, stąd pytanie 🙂

   • Nie odpowiem, bo na swoim 5s nie instalowałem 11-ki, porównania szybkości iOS10 vs iOS 11 dokonałem w pracy korzystając ze słuchawki kumpla.
    Z baterią może być różnie. Raz, że zwykle te modele 5s są już wyeksploatowane i same w sobie trzymają krótko, a dwa – każdy korzysta w nieco inny sposób, ma inne aplikacje, inaczej skonfigurowane ustawienia powiadomień, aktywności w tle, itp.
    Nie zmienia to faktu, że obiektywnie patrząc na pewno nowy system nie jest energooszczędny – widać to po wynikach uzyskiwanych na nowych iPhone 8/8+. Chyba tylko iPhone X gwarantuje dziś zadowalający czas pracy pon iOS11…

 • Michal Bylek

  Zrobili coś żeby interface w iPhone SE jakoś w końcu wyglądał?

  • SE

   Te wielkie fonty i do tego grube na iPhone SE wyglądają FATALNIE

Previous post:

Next post: