Apple udostępnia iOS 11.2.2 z dodatkowymi zabezpieczeniami przed atakiem Spectre

by Tomek Czech on 9 stycznia 2018

Apple udostępniło wszystkim użytkownikom aktualizację iOS 11.2.2 zawierającą ulepszenia zabezpieczeń systemu, które zmniejszają ewentualne zagrożenie atakiem z wykorzystaniem luki bezpieczeństwa Spectre. Dodatkowe zabezpieczenia zostały dodane do Safari i WebKit.

Firma zaleca instalację najnowszej wersji iOS na wszystkich naszych urządzeniach.

Spectre i Meltdown to dwie potężne luki bezpieczeństwa, które dotyczą właściwie wszystkich współczesnych procesorów, a w związku z tym wszystkich komputerów, urządzeń mobilnych i systemów operacyjnych. Apple przyznało kilka dni temu, że zagrożenie dotyczy również Maków oraz urządzeń iOS.

Żeby zmniejszyć ewentualne zagrożenie ze strony Meltdown, Apple dodało już odpowiednie zabezpieczenia do iOS 11.2, macOS 10.13.2 i tvOS 11.2, które zostały udostępnione na początku grudnia.

Wczoraj firma z Cupertino udostępniła również dodatek do aktualizacji macOS 10.13.2 z zabezpieczeniami minimalizującymi zagrożenie ze strony Spectre (jak w przypadku iOS, dodatkowe zabezpieczenia zostały dodane do Safari i WebKit).

W zeszłym tygodniu Apple oświadczyło, że obecnie nie ma żadnych znanych zagrożeń, których w związku z tymi lukami bezpieczeństwa mogliby obawiać się użytkownicy sprzętu z nadgryzionym jabłkiem.

Firma twierdzi też, że zabezpieczenia zastosowane w iOS i macOS nie powodują zauważalnego spadku szybkości urządzeń.

Więcej o Spectre i Meltdown przeczytasz tutaj.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Tomek Czech

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.
Twitter: @finicestfini
Tomek Czech

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page
 • Agent

  Kurczem mam cały czas ios10.3.3 na IP7 i nie chce instalować 11-tki ze względu na baterię, ale te zagrożenie mnie zmuszają do tego !
  W związku z tym mam pytanie czy duża jest różnica w zużyciu baterii między iOS 10.3.3, a 11.2 na IP7 ? Ktoś ostatnio przechodził taką metamorfozę na swoim IP7 ?

  • woonski

   Niestety na 11.2 IP7 bateria wytrzymuje zauważalnie krócej.

  • Ema

   Ja mam w dalszym ciągu 10.3.3 na iPhonie se i nie mam zamiaru aktualizować. Telefon chodzi świetnie i bateria trzyma bardzo dobrze. iOS 11 jest już robiony pod iPhone X i 8

  • Rafał Gy

   nie prawda. Bateria działa tak samo. Ktoś kto zainstalował ios11 i mówi że działa bateria krócej to znaczy że się bawi i sprawdza nowe funkcje. Po pewnym okresie indeksacji plików bateria działa tak samo. Wychodzę z pracy i mam zawsze 50% jak na ios 10.3.3.
   Zdjęcia zajmują mniej miejsca, wreszcie powiadomienia na ekranie blokowania są normalne a nie jakiś twór na dwa rozne ekrany powiadomień, duzo fajnych opcji. Lecz niestety, ciut wolniejszy. Moja dziewdczyna ma ios 10.3.3 i np otwieranie zakładki Ustawienia trwa na nowym iOs z 1 sek dłużej.

Previous post:

Next post: