Apple ogłasza rekordowe przychody i rekordowy zysk w swojej historii; iPhone X najlepiej sprzedającym się modelem; sprzedaż Apple Watcha +50%

by Tomek Czech on 1 lutego 2018

Zgodnie z oczekiwaniami, Apple ogłosiło rekordowe przychody za czwarty kwartał 2017 r. (dla firmy z Cupertino to pierwszy kwartał fiskalny 2018 r.) – wyniosły one 88,3 mld dolarów (13% więcej niż w tym samym okresie poprzedniego roku).

Rekordowy był również zysk firmy – 20,1 mld dol. (+12%).

Apple nie podaje wysokości sprzedaży poszczególnych modeli iPhone’ów, ale ogłosiło, że iPhone X był najlepiej sprzedającym się modelem od swojego debiutu w listopadzie.

Średnia tygodniowa sprzedaż iPhone’ów w ostatnich trzech miesiącach 2017 r. była o 6% wyższa niż przed rokiem. Mimo tego Apple sprzedało w całym czwartym kwartale 2017 r. mniej swoich smartfonów, bo liczył on trzynaście tygodni, a nie jak czwarty kwartał 2016 r. – czternaście (Apple stosuje rozliczenia tygodniowe, nie miesięczne).

Wyniki finansowe Apple za Q417

W czwartym kwartale 2017 r. Apple sprzedało:

 • 77,3 mln iPhone’ów (1% mniej niż przed rokiem)
 • 13,2 mln iPadów (+1%)
 • 5,1 mln Maców (-5%)

Apple poinformowało, że sprzedaż Apple Watcha wzrosła o 50% w porównaniu z ubiegłym rokiem (Apple Watch Series 3 sprzedał się ponad dwa razy lepiej niż Series 2 rok temu).

Wzrost przychodów w porównaniu z poprzednim rokiem:

 • iPhone: +13% (średnia cena sprzedanego iPhone’a wzrosła z 695 dol. do 796 dol.)
 • iPad: +6%
 • Mac: -5%
 • usługi: +18%
 • pozostałe (Apple TV, Apple Watch, AirPods, Beats, iPod touch, akcesoria): +36%

Przychody w poszczególnych regionach:

 • Ameryki: +10%
 • Europa: +14%
 • Chiny: +11%
 • Japonia: 26%
 • Azja-Pacyfik: 17%

Apple posiada obecnie 285,1 miliarda dolarów w gotówce.

Firma ogłosiła, że na całym świecie używanych jest 1,3 miliarda urządzeń Apple – sprawdź szczegóły.

Przeczytaj też:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Tomek Czech

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.
Twitter: @finicestfini
Tomek Czech

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page
 • Kokolino9667

  Światli, wszystkowiedzący Analitycy przewidywali sprzedaż na poziomie 80-85 mln sztuk!?, pisano również o 90 mln gdy szacowano ilość sprzedaży X na ok 29 mln sztuk!?, i co? Nie ma REKORDU!😭, jak pisałem w połowie grudnia, że tak będzie to wszyscy mówili że pisze głupoty!, że bredzę! że spadek okazał się taki mały wpływ nie ma X, ale świetna sprzedaż 7, jak również 8 oraz 6 które oferowana jest w super stracyjnej cenie. Tyle są warte w większości wasze artykuły co przewidywania światłych analityków tudzież wróżbity Macieja, rzeczywistość okazała się zupełnie inna od tej podawanej w większości waszych artykułów, tyle wart jest pisanie dla samego pisania.

  P.S. Proszę nie odpisywać!

  • Tomek Czech

   Jest właśnie tak, jak napisałem – fiskalny kwartał Apple liczył 13 tygodni, przed rokiem 14 (oni rozliczają wszystko tygodniowo). Skoro Apple oficjalnie podaje, że średnia tygodniowa sprzedaż iPhone’a w ostatnim kwartale była o 6% wyższa niż przed rokiem, to według Ciebie lepiej ten fakt przemilczeć? Sorry, ale nie.

   • Kokolino9667

    W KAŻDYM roku KAŻDY z 4 kwartałów posiada 13 tygodni +/- jeden dzień!!!

    KAŻDY rok ma 365 lub 366 ( przestępny ) dni = 52 pełne tygodnie + 1 lub 2 dni!

    1. Kwartał 90 lub 91 dni co daje nam 13 pełnych, lub z jednym brakującym dniem!

    2 Kwartał liczy sobie 91 dni = pełne 13 tygodni!

    3 Kwartał 92 dni = 13 pełnych tygodni + 1 dzień!

    4 Kwartał 92 dni, a wiec taki sam wynik co w 3 kwartale 13 tygodni + 1 dzień!

    Skoro dla Pana owy 1 dzień to tydzień to już Pańska i od Apple sprawa.

    Jeżeli zamawiał Pan iPhone 27.10 a otrzymał go Pan 03.11 to jaki czas Pan oczekiwał na swego iPhone? 2 miesiące?, czy 1 Tydzień?
    Przez takich ” Profesjonalnych, Objektywnych i Konkretnych ” redaktorów jak Pan, są kłótnie i wojny w internecie pomiędzy zwolennikami jednej i drugiej marki, więcej Pan krzywdy wyrządza swoimi artykułami Apple aniżeli pożytku, jedyny pożytek osiąga Pan poprzez tzw kliki i zyski z tego płynące. Gdybym był na Pana miejscu wstydziłbym się spojrzeć sobie w twarz!

    • Tomek Czech

     lol, odlatujesz coraz bardziej 😉

     • Kokolino9667

      Rozmowa z Panem mija się z jakimkolwiek sensem / celem, Pański Fanboy’zm jest NIEREFORMOWALNY. W czasach mojego dzieciństwa była taka Gazeta dla najmłodszych ” Świerszczyk ” może pisząc te swoje BAJKI osiągnąłby Pan tam spory sukces, pod warunkiem że pozwoliliby Panu je tam drukować!

      Kończę wymianę zdań z Panem ponieważ z pewnymi osobami nie da się prowadzić sensownej / motorycznej dyskusji!

     • Heavy Rain

      Lepiej nie loluj, gimnazjalisto, tylko ucz się.

     • Karaluch

      No to prawda 🙂

  • zanskar

   Człowieku, weź coś na uspokojenie, bo tego twojego słowotoku się nie da czytać. Na MyApple już mają cię dość to szukasz sobie nowych miejsc gdzie te mądrości będziesz uskuteczniał? ;P

   Możesz liczyć jak chcesz, możesz przeliczać ilości sprzedanych sztuk jak ci się żywnie podoba, nie zmieni to faktu, że Apple odnotowało wzrost przychodów i co najważniejsze zysków, i to nie mały wzrost. O to chyba chodzi w biznesie, co? 🙂 Reszta #nikogo poza oszołomami z internetów…

   Wiem, napiszę w twoim stylu:

   Proszę nie odpisywać !!! Znam odpowiedz HejtEra,,,…!!!!…,,,!!! 😉

Previous post:

Next post: