Kolejne źródła potwierdzają czerwcową premierę iPhone’a 5S

Tomek Czech   10 kwietnia 2013

iphone-5s-koloryO tym, że nowy iPhone – 5S – może zadebiutować w czerwcu pisaliśmy już dwukrotnie, kiedy donosiły o tym TechCrunch i The Wall Street Journal. Teraz kolejne źródła potwierdzają tę plotkę. Zdaniem japońskiego serwisu Macotakara, iPhone 5S pojawi się na rynku w sierpniu tego roku, ale oficjalna premiera odbędzie się już w czerwcu.

berrolia

Macotakara twierdzi też, że iPhone 5S będzie dostępny w trzech dodatkowych kolorach. Nie podaje jednak, o jakie konkretnie kolory chodzi.

Według plotek, iPhone 5S będzie miał nowy procesor (prawdopodobnie A7), ulepszoną kamerę (może nawet 13 megapikselową) oraz będzie wreszcie obsługiwał technologię NFC. Apple może też zastosować nowy system weryfikacji wiarygodności użytkownika, oparty na rozpoznawaniu głosu lub odcisków palców (w lipcu zeszłego roku Apple przejął firmę AuthenTec, która zajmowała się rozwojem tej technologii), choć bardziej prawdopodobne jest, że system ten zostanie zastosowany dopiero w iPhonie 6.

Źródło: 9to5MacMacotakara

Produkty Apple w super cenach

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: