Znajomy widział wcześniej aplikację na moim iPadzie, ale album niespecjalnie przyciągnął jego uwagę. Może ze względu na mały rozmiar zdjęć (kolega jest podróżnikiem, lubi przestrzenie), a może dlatego, że obok Bison Bonasus zobaczył ikonę Ticket to Ride, nad którym spędziliśmy następne kilka godzin.
“Normalnie, jak w telewizorni widzę żubra, zaraz potem na ekranie ordynarnie pojawiają się butelki browca. A potem proszek do prania i lek na zaparcia. A tutaj, proszę – po żubrze piękna sówka, po niej jakieś inny ptaszor. Rewelacja!” – kontynuował podekscytowany znajomy. Tak, diaporama ze wspaniałymi zdjęciami Krzysztofa Onikijuka i łagodną, fortepianową muzyką, w TV zdecydowanie podchodziła mu bardziej.
“Totalny chill out!” – rzucił jeszcze, pociągnął łyk piwa i w ciszy oglądał dalej.
Wraz z aktualizacją do wersji 1.1, aplikacja Bison Bonasus autorstwa Marka Moi ze studia Damarca, zyskała natywne wsparcie dla AirPlay. Do przerzucenia żubrów na duży ekran nie potrzebujemy już AirPlay Mirroring (który nie wyświetla ekranu iPada w trybie pełnoekranowym), ale używamy funkcji AirPlay wewnątrz aplikacji.
Żeby znaleźć ikonę AirPlay w Bison Bonasus, co prawda najpierw musimy przejść w tryb Mirroring w Control Center.
Potem uruchamiamy diaporamę, pauzujemy i ikona AirPlay powinna pojawić się w prawym dolnym rogu. Klikamy w nią i możemy już oglądać pokaz slajdów w trybie pełnoekranowym.
AirPlay w Bison Bonasus jest dwuekranowy (dual screen), co oznacza, że kiedy zawartość aplikacji wyświetlana jest na telewizorze, ekran iPada pozostaje funkcjonalny i może wyświetlać dodatkowy kontent. W tym przypadku jest to pilot, którym możemy sterować pokazem zdjęć.
“Skoro niedługo pilotem do Apple TV będzie zegarek, może w następnej wersji aplikacji będzie tu ikona Apple Watch?” – zamruczałem pod nosem.
“Właśnie! Niech robią bizony na zegarek!” – wykrzyknął kumpel. Ale wtedy był już chyba lekko wstawiony.
***
Alikację Bison bonasus na iPada znajdziecie w App Store za 1,79 €. Przeczytaj naszą recenzję, a przekonasz się że warto.
Marek Moi jest też twórcą aplikacji Dearest Bialowieza Forest oraz kilku innych.
Podłącz się do ThinkApple na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić informacji o innych ciekawych aplikacjach iOS.
Źródło: App Store
Zdjęcia: Krzysztof Onikijuk