Jak donosi portal iphone-ticker.de, według informacji od jednego z operatorów sieci komórkowej w Niemczech, premiera nowej linii smartfonów od Apple, zgodnie z tradycją ma odbyć się na początku drugiego pełnego tygodnia września.
Źródło wyznaczyło datę na wtorek, 9 września. Wcześniej Mark Gurman z Bloomberga także sugerował 9 lub 10 września jako najbardziej prawdopodobne dni premiery nowego iPhone’a w 2025 roku.
Jak zwykle start przedsprzedaży rozpocząłby się w pierwszy piątek po premierze, czyli w tym wypadku 12 września. Oficjalna sprzedaż sklepowa i pierwsze dostawy z przedsprzedaży to kolejny piątek, 19 września.
W tym roku spodziewamy się zaprezentowania standardowego iPhone’a 17, jednak bez wersji Plus, którą zastąpi ultracienki iPhone 17 Air. Dodatkowo zobaczymy oczywiście dwa flagowe modele 17 Pro i 17 Pro Max. Poza tym Apple zapewne jak co roku pokaże też nowe zegarki (prawdopodobnie Apple Watch 11 i SE 3 i Ultra 3). Co ciekawe możliwa jest także premiera słuchawek AirPods Pro 3.