Jak poinformował przed chwilą Mark Gurman z Bloomberga, Tesla pracuje nad wsparciem dla Apple CarPlay w swoich samochodach. Funkcjonalność ma być udostępniona już wkrótce.
Apple CarPlay w Tesli
Wsparcie dla systemu CarPlay od Apple jest od dawna jedną z tych funkcjonalności, których najbardziej brakuje użytkownikom Tesli. Wydaje się, że ich prośby zostały wysłuchane i już niedługo wszystkimi multimediami z ekosystemu Apple, a także nawigacją Apple Mapa i innymi funkcjonalnościami będą mogli sterować z ekranów swoich samochodów.
Tymczasem jak podaje Bloomberg, taki ruch ze strony Tesli jest wykonany nie ze względu na prośby kierowców, ale w odpowiedzi na spadającą sprzedaż samochodów na wielu rynkach.
Apple CarPlay jest już testowany wewnętrznie w samochodach Tesli. Udostępnienie go wszystkim użytkownikom jest planowane w ciągu kilku miesięcy, choć informatorzy Bloomberga zastrzegają, że nie jest to jeszcze przesądzone i może się opóźnić.
Tesla testuje standardową wersję CarPlay, a nie bardziej zaawansowaną CarPlay Ultra.
CarPlay w Tesli ma być wyświetlane jako okno na ekranie – interfejs systemu od Apple nie zajmie całego wyświetlacza, jak w samochodach innych producentów.
W tym momencie w Tesli dostępne są jedynie aplikacje Apple Music i Podcasty.
iPhone 17 dostępny od ręki! SPRAWDŹ
Zobacz też:
- iPhone 17 Pro i 17 Pro Max – gdzie kupić taniej
- HIT Black (Friday) Weeks na Allegro – promocja na iPhone’a 17 Pro Max
- Gdzie kupić iPhone’a 17, iPhone’a 17 Pro i 17 Pro Max od ręki i w promocji? Bezpośrednie linki
- iPhone 17 i 17 Pro Max – zbliża się wielka dostawa, można już zamawiać!
- Jak wygląda sprzedaż i dostępność nowych iPhone’ów 17/Pro/Max i Air w Polsce?







