iPhone SE: czas pracy baterii dłuższy niż w iPhonie 5s oraz iPhone’ach 6 i 6s

by Kuba on 21 marca 2016

iphone-se-li-ion-bateria

Podczas dzisiejszej prezentacji iPhone’a SE Apple poinformowało, że czas pracy baterii w nowym telefonie został wydłużony w stosunku do iPhone’a 5s. Na zaprezentowanej przez firmę z Cupertino grafice widzimy, że czas ten rzeczywiście zwiększył się o około 30%.

bateria-iphone-se-5s

Co ciekawe, okazuje się, że iPhone SE będzie na jednym ładowaniu działał nieznacznie dłużej także od iPhone’a 6 i 6s. Bateria w nowym 4-calowcu wyraźnie lepiej radzi sobie przy pracy z internetem, prawdopodobnie dzięki optymalizacji pracy anteny 3G.

Na nowym telefonie dłużej też pooglądamy wideo niż na iPhonie 6/6s, ale za tą różnicę odpowiada z pewnością bardziej wymagający ekran Retina HD w modelach 4,7-calowych.

iphone-se-bateria-porownanie

Apple zwyczajowo nie podało dokładnej pojemności baterii w iPhonie SE. Musimy poczekać, aż nowy telefon zostanie rozebrany przez iFixit.

iPhone SE będzie dostępny w pierwszej grupie państw już 31 marca. Preordery wystartują w najbliższy czwartek.

Sprawdź ceny i dostępność iPhone’a SE w Polsce.

Przeczytaj więcej o iPhonie SE.

Podłącz się do nas na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Czytaj też:

BrydgeAir-klawiatura-ipad

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page
 • No więc czy bateria w SE wytrzyma cały dzień, czy raczej nie wytrzyma? Mega odpowiada mi format, ale nie mam ochoty biegać z ładowarką. Jakieś doświadczenia z 5s dla porównania?

  • marektwejn

   Wszystko zależy jak używasz iPhone’a. Niektórym bateria w 5s (lub innych modelach) wystarcza na dwa dni, innym na kilka godzin.

   • Paweł Ełski

    Potwierdzam, u mnie z wlaczonym ciagle lte czy 3g + wytrzymuje gora 10 godzin. Jak czytam niektóre opinie o rzekomo wytrzymujacym iphonie 5s do 5dni to sie zastanawiam czy ktos nie pisze tych komentarzy po jakims LSD czy innym kwasie 😉

  • vlg

   iPhone 5s w trybie 2g i trybie energooszczednym oraz paroma innymi tweakami spokojnie pracuje 5 dni a nawet dłużej,jeśli korzystamy z sieci czy to przez wifi czy przez 3g szczególnie bateria szybko się wyczerpuje nie bez wpływu jest też sam zasięg sieci

  • Bartoosh21

   Ja od poniedziałku używam 5s jako służbowego telefonu.. urządzenie używane, ma już swoje lata, ale lepsze to niż jakiś grat za 400zł.

   w poniedziałek naładowałem do 100% Mamy środę i jest 50%. wykonałem kilkanaście-kilkadziesąt telefonów i do niczego więcej go nie używam.. z resztą nie wyobrażam sobie przeglądania stron czy pisania maili na 4 calach…

Previous post:

Next post: