Myślisz o kupnie iPada Pro? Wstrzymaj się, Apple pracuje już nad znacznie lepszym modelem z nową wersją Apple Pencil

by Tomek Czech on 9 listopada 2017

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem iPada Pro, ale nie potrzebujesz go już w tej chwili, lepiej wstrzymaj się do przyszłego roku. W 2018 r. zapowiada się bardzo duży update – Bloomberg donosi, że Apple pracuje nad iPadem Pro bez przycisku Home, ze znacznie cieńszymi ramkami, kamerą TrueDepth, całkowicie nowym procesorem graficznym i wsparciem dla Apple Pencil nowej generacji.

Usunięcie Home pozwoli na zastosowanie dizajnu zbliżonego do iPhone’a X – cieńsze ramki i ekran wypełniający niemal cały przedni panel tabletu. Przy zachowaniu tej samej wielkości ekranu – 10,5″ i 12,9″, nowe iPady Pro byłyby mniejsze i lżejsze niż obecne modele. Ale nie wiadomo, czy Apple wprowadzi na rynek dwa nowe tablety z tym dizajnem – Bloomberg wspomina o „co najmniej jednym nowym modelu”, nad którym obecnie pracuje Apple.

Dzięki zastosowaniu przedniej kamery TrueDepth, do iPada trafiłby system rozpoznawania twarzy Face ID. Tak jak w iPhonie, oprócz odblokowywania urządzenia, służyłby do logowania się do aplikacji, potwierdzania płatności czy tworzenia Animoji.

iPad Pro 2018 ma być też wyposażony w nowy, zaprojektowany przez Apple układ graficzny oraz – jak co roku – szybszy procesor.

Informatorzy podają, że Apple pracuj też nad Apple Pencil drugiej generacji oraz dodatkowymi narzędziami software’owymi dla iPada, które zwiększyłyby możliwości rysika.

Bloomberg pisze, że nowy iPad Pro nie będzie raczej wyposażony w ekran OLED – Apple ma już i tak olbrzymie problemy z zapewnieniem sobie dostaw odpowiedniej ilości sztuk do iPhone’a (a w przyszłym roku prawdopodobnie pojawi się więcej modeli iPhon’a z takim wyświetlaczem).

Jeśli chodzi o datę premiery, nowa wersja tabletu ma się pojawić na rynku „nieco ponad rok po debiucie poprzedniego modelu”. Obecne Pro zadebiutowały w czerwcu, podczas WWDC – jeśli nowych modeli nie zobaczymy na kolejnej WWDC w czerwcu 2018 r., to prawdopodobnie trafią one na rynek dopiero po wakacjach.

Może Cię zainteresować:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Bloomberg
Grafika: Benjamin Geskin

Tomek Czech

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.
Twitter: @finicestfini
Tomek Czech

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page
 • Mikolaj

  Przecież to nie jest ani wygodne ani praktyczne, aby pozbawić tablet ramek bocznych… za co trzymać takie urządzenie? To nie jest mały telefon, ma swój gabaryt i wagę. Ładne i efektowne i owszem, ale nie praktyczne. Proponuję zmienić rekomendację na: jeżeli chcesz kupić wygodny i praktyczny tablet, to zrób to teraz, bo później nie będzie to już możliwe 🙂

  • MrMariano007pl

   TRUE

  • Skoro Apple zostawiło ramki w iPhone X żeby przez przypadek nie naciskać krawędzi ekranu to podejrzewam że i ramek w iPadzie nie zwęża tak drastycznie a już na pewno nie w większym modelu

   • Tomek Czech

    Dokładnie. Tu nie chodzi o całkowite usunięcie ramek. Rendery dobrze to pokazują.

    • Mikolaj

     Ja na tych renderach powyżej widzę, że nie ma za co trzymać. Ani z boku ani na dole. Już teraz pasek ma dole w iPadzie Pro 9.7 z TouchID jest dla mnie na styk do trzymania.

     Ale jak kto woli, widać takie czasy mamy, że ładne wygrywa z ergonomiczne i wygodne.

     Szał bezramkowy szerzy się jak epidemia 😉

  • Mikolaj

   Swoją drogą to sytuacja trochę podobna do MacBooka Pro, jeżeli chciałeś kupić komputer z sensowną ilością złącz i portów, to MacBook Pro 2015 był ostatnim tego rodzaju. Inna problem, ale sytuacja podobna 🙂

 • Wstrzymaj się i zapłacić o 1000 pln więcej za podstawowy model.

  • Tomek Czech

   Trudno powiedzieć, niekoniecznie będzie droższy niż obecne modele. Nawet jeśli, to raczej nie aż +1k PLN.

 • Olo

  Tak się zastanawiam, czym się zajmujecie pajace? Szukam informacji o ustawieniach systemu i wpadam na stronę , gdzie jacyś gejowaci goście dyskutują o ramkach w telefonach. O co chodzi? Zmierzch męskości?

Previous post:

Next post: