Oficjalnie: nowy kampus Apple będzie się nazywał “Apple Park”, otwarcie w kwietniu

Marek Twejn   22 lutego 2017

Apple ogłosiło dzisiaj, że nowy kampus, który firma buduje w Cupertino od kilku lat, zostanie nazwany “Apple Park”, a pierwsi pracownicy przeprowadzą się do niego w kwietniu. Cały proces przeprowadzki ponad 12 tys. osób ma zająć około pół roku. Prace wykończeniowe zakończą się jesienią.

berrolia

Kampus jest rozlokowany na powierzchni ponad 70 hektarów, a główny budynek ma powierzchnię 260 tys. m2. Jego fasada jest w całości wykonana ze szkła (według Apple, są to jedne z największych szklanych paneli na świecie).

Dla uhonorowania pamięci Steve’a Jobsa, audytorium zostanie nazwane jego imieniem. “Steve Jobs Theater” mieści tysiąc osób i jest ulokowane na małym wzniesieniu, w najwyższym punkcie kampusu.

W Apple Park znajdzie się też dostępna publicznie przestrzeń dla gości z Apple Storem i kawiarnią. Na terenie kampusu będzie działało centrum badań i rozwoju, a pracownicy będą mieli do dyspozycji centrum fitness o powierzchni 10 tys. m2.

W parku wokół kampusu znajdziemy ponad 3 km ścieżek spacerowych i biegowych, łąki, sad i staw. Na terenie kampusu będzie rosło ponad 9 tys. drzew.

Budynek będzie w 100% zasilany energią odnawialną. Ulokowane na dachu głównego budynku panele słoneczne o mocy 17 megawatów są, według Apple, jedną z największych instalacji solarnych na świecie.

Główny budynek posiada naturalną wentylację i jest skonstruowany tak, żeby przez 9 miesięcy w roku nie wymagał ogrzewania, ani używania klimatyzacji.

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Apple

Produkty Apple w super cenach

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: