Apple zabrania developerom korzystać z emoji

Marcin Chrobak   7 lutego 2018

Z wątku na Twitterze opublikowanego przez developera Sama Eckerta wynika, że najnowsza wersja jego aplikacji BitTracker zgłoszona do App Store została odrzucona.
Jako powód podano użycie emoji w interfejsie oraz w materiałach promocyjnych aplikacji.

berrolia

Okazuje się, że Sam nie jest jedynym, którego dotknął ten problem – wielu innych developerów pisze, że ich aplikacje zgłoszone do App Store także zostały odrzucone z tego samego powodu.

Co się stało? Jak wiemy, emoji są multiplaformowymi znakami unicode i w zależności od systemu na którym są wyświetlane (oraz stronach – patrz Facebook, Twitter) różnią się wyglądem.
Emoji, które są obecne w systemach z Cupertino są ich własnością intelektualną, czyli w skrócie należą do Apple i mogą oni zmieniać ich wygląd według wedle własnego uznania.

Oznacza to także, że Apple może zakazać developerom korzystać z emoji.
Patrząc z perspektywy Apple ma to sens ponieważ twórcy oprogramowania ostatnio mocno nadużywają emoji, a niektórzy korzystają z nich nawet w aplikacjach napisanych dla Androida.

Według Apple od teraz jedyne miejsce gdzie Emoji mogą się pojawiać w aplikacjach firm trzecich to w polach tekstowych, które wprowadza użytkownik.

Co ciekawe, Apple w napisanym przez siebie kursie programowania w języku Swift podaje przykład tworzenia aplikacji, które łamią nowe zasady.

Aktualnie w App Store dostępnych jest wiele aplikacji tworzonych przez duże firmy, które mocno korzystają z emoji jak Slack czy Snapchat.
Póki co nie jest jasne czy zgłoszone przez nich uaktualnienia do App Store także zostaną odrzucone.

Źródło: Emojipedia, Emojirequest


Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast: HomePod, iPhone SE 2 i kolejne rekordy Apple.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Mac od ręki i w super cenie!

Marcin Chrobak

Lubię komputery, głównie te z jabłkiem.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: