Apple zabrania developerom korzystać z emoji

by Marcin Chrobak on 7 lutego 2018

Z wątku na Twitterze opublikowanego przez developera Sama Eckerta wynika, że najnowsza wersja jego aplikacji BitTracker zgłoszona do App Store została odrzucona.
Jako powód podano użycie emoji w interfejsie oraz w materiałach promocyjnych aplikacji.

Okazuje się, że Sam nie jest jedynym, którego dotknął ten problem – wielu innych developerów pisze, że ich aplikacje zgłoszone do App Store także zostały odrzucone z tego samego powodu.

Co się stało? Jak wiemy, emoji są multiplaformowymi znakami unicode i w zależności od systemu na którym są wyświetlane (oraz stronach – patrz Facebook, Twitter) różnią się wyglądem.
Emoji, które są obecne w systemach z Cupertino są ich własnością intelektualną, czyli w skrócie należą do Apple i mogą oni zmieniać ich wygląd według wedle własnego uznania.

Oznacza to także, że Apple może zakazać developerom korzystać z emoji.
Patrząc z perspektywy Apple ma to sens ponieważ twórcy oprogramowania ostatnio mocno nadużywają emoji, a niektórzy korzystają z nich nawet w aplikacjach napisanych dla Androida.

Według Apple od teraz jedyne miejsce gdzie Emoji mogą się pojawiać w aplikacjach firm trzecich to w polach tekstowych, które wprowadza użytkownik.

Co ciekawe, Apple w napisanym przez siebie kursie programowania w języku Swift podaje przykład tworzenia aplikacji, które łamią nowe zasady.

Aktualnie w App Store dostępnych jest wiele aplikacji tworzonych przez duże firmy, które mocno korzystają z emoji jak Slack czy Snapchat.
Póki co nie jest jasne czy zgłoszone przez nich uaktualnienia do App Store także zostaną odrzucone.

Źródło: Emojipedia, Emojirequest


Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast: HomePod, iPhone SE 2 i kolejne rekordy Apple.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page

Previous post:

Next post: