Face ID we wszystkich iPhone’ach już w tym roku?

by Marcin Chrobak on 8 lutego 2018

Face ID setup

Pojawił się nowy raport od firmy analitycznej KGI Securites, dla której pracuje analityk Ming-Chi Kuo, który zdaje się potwierdzać to, na co wszyscy liczą – Face ID we wszystkich nowych iPhone’ach już w tym roku!

Plotka, która wyciekła od dostawców Apple mówi o tym, że Face ID zostanie użyte w iPhone’ach korzystających ze zwykłych ekranów LCD, a także dla tych OLED.
Zeszłoroczna informacja od KGI także mówiła o tym, że Face ID będzie jednym z głównych feature’ów dla całej linii iPhone’ów w 2018 roku.

W związku z większym zapotrzebowaniem na moduły Face ID Apple podpisało umowy z nowymi producentami sprzętu, którzy będą w stanie wyprodukować odpowiednią ilość komponentów służących do skanowania i rozpoznawania twarzy w trzech wymiarach.

Dla nas klientów oznacza to tyle, że już w tym roku kupując nowego iPhone’a wydamy na niego zdecydowanie mniej pieniędzy niż na iPhone X. Jak już wiemy dzięki plotkom krążącym po sieci Apple ma w tym roku zaprezentować 3 modele iPhone – następca iPhone X, jego większa wersja z ekranami OLED oraz “budżetowy” iPhone z 6,1″ ekranem LCD. Cena tego ostatniego według wszelkich prognoz powinna zaczynać się od 3,500 zł.

Oprócz LG Innotek Apple ponoć będzie współpracować jeszcze z dwoma innymi dostawcami tych części – ich nazw nie ujawniono.Informację tą także niejako potwierdzają sami dostawcy.
LG Innotek ogłosiło w zeszłym miesiącu, że przeznaczy więcej niż $800 milionów na inwestycję w rozbudowę linii produkcyjnych potrzebnych dla ‘modułów kamerowych dla urządzeń mobilnych oraz nową technologię modułową’.

Poproszeni o podanie nazwę klienta odmawiają odpowiedzi, ale nie trudno jest się domyślić, że chcą zwiększyć swoją moc przerobową dla iPhone’ów w tym roku.

Źródło: Appleinsider


Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast: HomePod, iPhone SE 2 i kolejne rekordy Apple.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page

Previous post:

Next post: