Face ID we wszystkich iPhone’ach już w tym roku?

Marcin Chrobak   8 lutego 2018

Face ID setup

Pojawił się nowy raport od firmy analitycznej KGI Securites, dla której pracuje analityk Ming-Chi Kuo, który zdaje się potwierdzać to, na co wszyscy liczą – Face ID we wszystkich nowych iPhone’ach już w tym roku!

berrolia

Plotka, która wyciekła od dostawców Apple mówi o tym, że Face ID zostanie użyte w iPhone’ach korzystających ze zwykłych ekranów LCD, a także dla tych OLED.
Zeszłoroczna informacja od KGI także mówiła o tym, że Face ID będzie jednym z głównych feature’ów dla całej linii iPhone’ów w 2018 roku.

W związku z większym zapotrzebowaniem na moduły Face ID Apple podpisało umowy z nowymi producentami sprzętu, którzy będą w stanie wyprodukować odpowiednią ilość komponentów służących do skanowania i rozpoznawania twarzy w trzech wymiarach.

Dla nas klientów oznacza to tyle, że już w tym roku kupując nowego iPhone’a wydamy na niego zdecydowanie mniej pieniędzy niż na iPhone X. Jak już wiemy dzięki plotkom krążącym po sieci Apple ma w tym roku zaprezentować 3 modele iPhone – następca iPhone X, jego większa wersja z ekranami OLED oraz “budżetowy” iPhone z 6,1″ ekranem LCD. Cena tego ostatniego według wszelkich prognoz powinna zaczynać się od 3,500 zł.

Oprócz LG Innotek Apple ponoć będzie współpracować jeszcze z dwoma innymi dostawcami tych części – ich nazw nie ujawniono.Informację tą także niejako potwierdzają sami dostawcy.
LG Innotek ogłosiło w zeszłym miesiącu, że przeznaczy więcej niż $800 milionów na inwestycję w rozbudowę linii produkcyjnych potrzebnych dla ‘modułów kamerowych dla urządzeń mobilnych oraz nową technologię modułową’.

Poproszeni o podanie nazwę klienta odmawiają odpowiedzi, ale nie trudno jest się domyślić, że chcą zwiększyć swoją moc przerobową dla iPhone’ów w tym roku.

Źródło: Appleinsider


Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast: HomePod, iPhone SE 2 i kolejne rekordy Apple.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Serwis Apple iDoit

Marcin Chrobak

Lubię komputery, głównie te z jabłkiem.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: