Zobacz, jak mogłaby wyglądać hybryda MacBooka, iPada i iMaca, nad którą podobno pracuje Apple (wideo)

Tomek Czech   21 kwietnia 2022

Prace nad składanym iPhonem przedłużają się. Nie wiadomo, czy Apple w ogóle będzie widziało sens we wprowadzaniu takiego urządzenia na rynek – ostatnie doniesienia wskazują, że możemy się spodziewać raczej hybrydy iPhone’a z iPadem.

Tymczasem z informacji podawanych przez wiarygodne źródła wynika, że w Cupertino pracują też nad innym urządzeniem z dużym, około 20-calowym składanym ekranem. Byłaby to hybryda MacBooka z iPadem, która po umieszczeniu na odpowiedniej podstawce i podłączeniu bezporzwodowych peryferiów (klawiatura, myszka/gładzik) mogłaby funkcjonować jako iMac.

Zobaczmy, jak mogłoby wyglądać takie urządzenie.

berrolia

Apple – hybryda MacBooka, iPada i iMaca

Okazuje się, że koncept urządzenia, nad którym podobno pracuje Apple, powstała już 4 lata temu. Wydaje się, że projektant Kevin Noki zwizualizował wtedy po prostu swoje marzenia o idealnym urządzeniu Apple, które w zależności od potrzeby może posłużyć jako tablet, laptop lub komputer stacjonarny z dotykowym ekranem.

Zobaczcie sami:

Według znanego eksperta od globalnego rynku wyświetlaczy – Rossa Younga, Apple rozpoczęło bardzo wstępne rozmowy z producentami elastycznych ekranów w sprawie stworzenia dużego, składanego ekranu przeznaczonego dla urządzenia zupełnie nowego typu. Mowa o wyświetlaczu o średnicy około 20 cali.

Jak twierdzi ekspert, w formie pół-złożonej takie urządzenie byłoby laptopem z nie największym wyświetlaczem, ale jednak z pełnowymiarową klawiaturą ekranową, natomiast po rozłożeniu funkcjonowałoby jako wyświetlacz, np. dodatkowy monitor, do którego można by było podpiąć zewnętrzną klawiaturę.

Taki MacBook i iMac w jednym. Być może równocześnie także iPad. Możliwości są naprawdę spore.

Według Younga, Apple byłoby w stanie wprowadzić taki produkt na rynek najwcześniej w 2026 lub 2027 roku.

Ekspert spodziewa się, że elastyczny ekran tego urządzenia będzie miał rozdzielczość 4K lub większą.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: