Z cyklu „Aplikacje, bez których nie może żyć Twój iPhone”: Yahoo Weather

by Marek Twejn on 18 kwietnia 2013

yahoo-weather-appWykorzystując dwa serwisy, których jest właścicielem – Flickr i serwis pogodowy – Yahoo stworzyło świetnę aplikację pogodowę – Yahoo Weather, która zadebiutowała dzisiaj w App Store

Yahoo Weather wykorzystuje zdjęcia użytkowników Flickra, by na ich tle wyświetlać informacje pogodowe. I tak, aktualną pogodę w Krakowie widzimy na tle pięknego zdjęcia Wawelu, Warszawy – na tle fotki z Łazienek, itd.

Ale na tym nie koniec: aplikacja wyświetla zdjęcia zrobione w warunkach pogodowych podobnych do tych, które panują, gdy akurat sprawdzasz pogodę. Zdjęcia dopasowują się też do pory dnia.

yahoo-weather-app-2

Całość wygląda niesłychanie estetycznie. Na pierwszy rzut oka to jedna z najładniejszych aplikacji pogodowych na iPhone’a.

Yahoo Weather jest nie tylko ładna, ale też funkcjonalna: daje nam też możliwość sprawdzenia pogody na następne godziny i dni, szczegółowy opis aktualnej pogody (odczuwalna temperatura, wilgodność, widoczność, opady, ciśnienie, godziny wschodu/zachodu słońca), wyświetla nawet satelitarne mapy pogodowe.

yahoo-weather-app-3

W pozycji horyzontalnej aplikacja staje sie jeszcze bardziej minimalistyczna: wyświetla zdjęcia w trybie pełnoekranowym, a aktualną temperaturę podaje małą czcionką w dolnym lewym rogu.

yahoo-weather-app-warszawa

Yahoo stworzyło też nowy project – „Project Weather”, który daje fotografom możliwość dodania swojego zdjęcia do serwisu, dzięki czemu będzie mogło być ono wyświetlane w Yahoo Weather i zauważone przez „miliony użytkowników”.

Yahoo Weather jest dostępna w App Store za darmo.

Źródło: iTunes

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page

Previous post:

Next post: