Apple prezentuje iPhone’a 5

Marek Twejn   12 września 2012

iPhone 5

Na dzisiejszej konferencji w Yerba Buena Center Apple oficjalnie zaprezentował iPhone’a 5. Potwierdziły się wszystkie wcześniejsze przecieki: nowy iPhone ma 4-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1136 x 640, procesor Apple A6, nowe złącze Lightning i obsługuje standard ultraszybkiej łączności bezprzewodowej LTE.

berrolia

iPhone 5 zapowiadany jest jako najcieńszy smartfon na świecie – ma zalewdwie 7,6 mm grubości ( 18% cieńszy od iPhone’a 4S). Przy wadze 112 gram jest też o 20% lżejszy od poprzednika.

Nowy iPhone ma ulepszony, 8-megapikselowy aparat iSight, który ma działać 40% szybciej niż kamera w iPhonie 4S. Przedni aparat FaceTime ma teraz 1.2MP i może rejestrować video o jakości 720p.

iPhone 5 działa pod kontrolą iOS 6, który wprowadza nowe mapy (z nawigacją turn-by-turn), całkowitą integrację z Facebookiem, ulepszoną przegladarkę Safari (z trybem pełnoekranowym), ulepszone Siri (dodatkowe języki), aplikację Passbook, funkcję iCloud Tabs i ulepszonego klienta mailowego.

iPhone 5 jest wyposażony w nowe, całkowicie cyfrowe złącze Lightning i jest sprzedawany z nowymi słuchawkami Apple EarPods o konstrukcji, która, zdaniem Apple, zapewnia bardziej naturalne dopasowanie do uszu, większą trwałość oraz wysoką jakość akustyczną.

Nowy iPhone będzie standardowo dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej i biało-srebrnej. Zamówienia będą przyjmowane od 14 września, telefon będzie dostępny w 8 krajach (Australii, Kanadzie, Francji, Niemczech, Hong Kongu, Japonii, Singapurze, USA i Wielkiej Brytanii) od 21 września. 28 września iPhone 5 zadebiutuje w kolejnych 22 krajach, w tym w Polsce.

Cena nowego iPhone’a w Stanach Zjednoczonych są identyczne jak ceny iPhona 4S przy debiucie: $199 za wersję 16 GB, $299 za 32 GB i $399 za 64 GB.

System operacyjny iOS 6 będzie dostępny od 19 września.

 

Szkło hartowane do iPhone’a BananShield - twardość na poziomie szkieł Gorilla Glass💪

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Następny post: